10 Ekim Anıtı’na alçakça bir saldırı daha

10 Ekim Anıtı’na alçakça bir saldırı daha

10 Ekim Katliamı’nda ölümsüzleşenler anısına oluşturulan sembolik anıt İstanbul seçimlerinin gerici ittifak açısından hezimetle sonuçlanmasının akabinde çirkin saldırıya uğradı

31 Mart seçim sonuçlarının YSK eliyle gasbedilmesinin ardından seçimin yenilenmesini dayatan gerici faşist ittifakın “sokak takımı”, sandıktan çıkan büyük hezimetin öfkesini her zaman olduğu gibi ölülerimizin anılarına saldırarak çıkardı.

10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nda ölümsüzleşenler anısına Gar önünde yapılan sembolik Emek ve Demokrasi Anıtı bu gece de polisin gözü önünde çirkin bir saldırıya uğradı.

Polisin hiçbir müdahalede bulunmadığı saldırıda ölümsüzleşenlerin fotoğrafları teker teker kazındı!

Devlet gözetiminde yapılan IŞİD katliamında ölümsüzleşen 103 komünist, devrimci, demokrat, yurtsever anısına oluşturulan sembolik anıt daha önce de benzer çirkin saldırıların hedefi olmuştu.

Ölüleri rahat bırakmayan, onların anısına saygısızlık yapan, işçi ve emekçilerin maneviyat dünyasındaki yerlerine hakaret edenlerin iflah olmaz karanlığı temsil ettikleri ve orada boğulacakları tarihte defalarca kanıtlanmıştır, yine görülecektir!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar