10 Ekim’de ölümsüzleşenlerimizin anmalarına çağrı

10 Ekim’de ölümsüzleşenlerimizin anmalarına çağrı

Serdar, İsmail Abi, Tekin ve Tayfun abiler şahsında ölümsüzleşen 103 yoldaşımızı, dostumuzu anacağımız mezar ziyaretlerine tüm işçi ve emekçileri, yoldaşlarımızı ve dostlarımızı davet ediyoruz.

Aramızdan yoldaşlarımızı, dostlarımızı koparıp alan 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nın 4. yılındayız. Onlar, işçiler-emekçiler zulüm ve sömürü düzeninin sunduğu şovenizm zehrinden içmesin, bir savaş olacaksa bu düzenin kendisine karşı olsun diye haykırmak için gittiler Ankara’ya. IŞİD ve sırtını sıvazlayan, yolunu açan rejimin işbirliğiyle patlatılan bombalar, bu amacın-idealin yıkılması içindi. Geleceğe dair umutların kırılması için…

Aynı zamanda İnşaat İşçileri Sendikası’nın kurucu üye ve yöneticileri olan can yoldaşlarımız, dostlarımız da vardı içlerinde. Her biri Kobanê için kurmak istedikleri kardeşlik köprüsünün ince ustalarıydı. Söyledikleri gibi yaşayan, düşlerinin sıcaklığını kaybetmeyen, o düşlerle yıldızlara merdivenler kurmaya çalışan, her tökezlemede her yaralanmada bir kez daha ayağa kalkıp o merdivenin çengelini yakalamakta ısrar eden yürek işçisiydi…

Serdar gibi gülerken bile dünyayı anlayıp-değiştirme iradesinin ışıltısını yayan; ‘Ankara’nın İsmail Abisi’ gibi devrim ve sosyalizm ateşini mütevazıca yüreğinde taşıyıp, işçiliğini yapan; Tekin Abi gibi proletaryanın o gür sesini yürek çarpıntısına dönüştüren; Erol Ekici gibi bilincini hayatına katık yapan; Tayfun Abi gibi yürek ateşini en küçük bir ışıkla yeniden harlamaktan vazgeçmeyen; Gazi Güray gibi işçi sınıfı davasıyla sessizce yol alan değerlerimizi bizden koparıp alan bu katliamı ve faillerini asla unutmayacak, asla bağışlamayacağız.

Kürt halkının yeni bir işgal girişimiyle karşı karşıya olduğu, içerde-dışarda faşist saldırganlığın tırmanacağı bu günlerde onların bıraktığı mirastan da güç alarak bir kez daha “Yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği!” diyoruz.

103 yoldaşımızın ideallerine bağlılığın; onların uğrunda can verdikleri değerlerin büyütülüp, işçi sınıfına maledilmesinden geçtiğini bilerek nefes alıp vermeye devam edeceğiz.

Serdar, İsmail Abi, Tekin ve Tayfun abiler şahsında ölümsüzleşen 103 yoldaşımızı, dostumuzu anacağımız mezar ziyaretlerine tüm işçi ve emekçileri, yoldaşlarımızı ve dostlarımızı davet ediyoruz.

İSTANBUL İÇİN ANMA BİLGİLERİ

 

TEKİN ARSLAN:

Tarih: 13 Ekim 2019 ( Pazar )

Saat: 12:00

Toplanma Yeri: Tuzla Aydınlı Mezarlığı Girişi / İstanbul

 

SERDAR BEN

Tarih: 13 Ekim 2019 ( Pazar )

Saat: 16:00

Toplanma Yeri: Gazi Mezarlığı Girişi / İstanbul

 

KEMAL TAYFUN BENOL

Tarih: 14 Ekim 2019 ( Pazartesi )

Saat: 18:00

Toplanma Yeri: Başıbüyük Mezarlık Girişi / İstanbul

 

ANKARA İÇİN ANMA BİLGİLERİ

 

İSMAİL KIZILÇAY

Tarih: 13 Ekim 2019 ( Pazar )

Saat: 8:00

Toplanma Yeri: Vedat Dalokay Nikah Salonu Önü / Ankara

İletişim: 0507 627 63 37

Ankara’dan kalkan otobüs İsmail Kızılçay’ın mezarının bulunduğu Kastamolu’nun Aşağıkayı köyüne hareket edecektir.

 

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar