2019’da her bin kişiden 63’ü doğal gaz faturasını ödeyemedi!

2019’da her bin kişiden 63’ü doğal gaz faturasını ödeyemedi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2019 yılında her bin kişiden 63’ünün doğal gazının faturaları ödeyemediği için kesildiğini açıkladı. Bu sayı içinde kışı battaniye altında geçirdiği için fatura derdi de kalmayan (!) emekçiler yok tabi…

İşsizlik ve enflasyon oranları TÜİK marifetiyle düşürülüp, “ekonomi tıkırında” tiratları çekilirken işsizlik de enflasyon da karanlık gölgesiyle toplumun üstüne çökmüş durumda. Bir ülkede her bin kişiden 63’ünün doğal gazı zam silsilesini takip etmekten bıktığımız faturaları ödeyemiyor diye kesiliyorsa ekonominin işçi ve emekçiler açısından nasıl bir kabusa dönüştüğünü anlatmak için fazla söze gerek yoktur.

Ki, doğal gazın az kullanıldığı yaz aylarında ardı ardına yapılan zamların asıl acısını kış aylarında yaşayan emekçilerin, o ayları, battaniyelerine sarılarak geçirmek zorunda kaldığını bilmeyen yok. Doğal gazı bu nedenle aç(a)madığı için kesilmeyenlerle (!) birlikte düşündüğümüzde faturasını ödeyemediği için kapanan binde 63’lük oranın aslında çok daha yüksek olduğu ortada.

Bu açıdan da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in sorusuna verdiği yanıt gerçeği yansıtmıyor. Dönmez, Gürer’in ödenemeyen faturalarla ilgili soru önergesini, 2019’da, doğal gaz abone gruplarının binde 63’ünde faturaların ödenmemesi nedeniyle kesinti yapıldığını şeklinde yanıtlamış. Kışı battaniye altında geçirdikleri için fatura ödeme sorunu da kalmayan (!) emekçilerle birlikte bu rakamın neye tekabül ettiğiyse ortada duruyor.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar