Tekyol Plus önündeki eylem 3. gününde

Tekyol Plus önündeki eylem 3. gününde

Tazminat ve fazla mesai hakları gasbedilmek istenen 20 İnşaat-İş üyesi işçinin ana firma konumundaki Tekyol Plus önünde başlattıkları direniş 3. gününde devam ediyor

Çalıştıkları Platin Elektrik’in iflas ettiği gerekçesiyle fazla mesai ve tazminat hakları gasbedilen 20 İnşaat-İş üyesi işçinin ana firma konumundaki Tekyol Plus önünde başlattıkları eylem bugün 3. gününde devam etti.

İşçiler bugün şirketin Kavacık’taki binası önünde teşhir konuşmaları, sloganlar, baretlerin yere vurulması ve giriş kapısında yapılan oturma eylemiyle “Haklarımızı alıncaya kadar direneceğiz” dedi.

Dün, Tekyol Plus’un merkez binasının kapısında oturma ve zincirleme eylemi gerçekleştirilmiş, iki sendika temsilcisi ve 3 işçi çevik kuvvet polisleri tarafından gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan işçiler akşam saatlerinde serbest bırakılmıştı.

Önceki günse hem Kavacık’taki merkez bina önünde eylem yapılırken hem de işçilerin bu firmalar bünyesinde çalışırken iş yaptıkları Kocaeli Taysad Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Impro-Cengiz Makine ile Siemens’in Kartal’daki merkezi önünde eylemler gerçekleştirilmişti.

İnşaat-İş, sosyal medya hesaplarından tüm haklar ödeninceye kadar hem şirket genel merkezi hem de Tekyol Plus’un iş yaptığı Impro-Cengiz Makine, Siemens, Eczacıbaşı Holding Merkez Ofisi, SOYAK Merkez Ofisi, Avant Garden Otel önü, D-Maris Otel önü gibi adreslerde eylem yapacağını duyurmuştu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar