25 Kasım Kadın Platformu’ndan Kadıköy’e çağrı

25 Kasım Kadın Platformu’ndan Kadıköy’e çağrı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde bu yıl da birçok kentte kitlesel eylem ve etkinlikler düzenlenecek. İstanbul’da bu yılki eylem saat 19:30’da Kadıköy’de yapılacak

Birçok kadın örgütünden oluşan 25 Kasım Kadın Platformu, genellikle Taksim İstiklal Caddesi’nde yapılan 25 Kasım eyleminin bu yılki adresinin Kadıköy olacağını duyurarak, “Direnişimizin maskelerini takarak, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması ve katledilen tüm kadınlar için, birbirimiz için Kadıköy’deyiz” dedi.

Direnişi erkeklerin ve devletlerin çizdiği sınırları aşan Mirabel kardeşlerin yükselttiği mücadeleyi örüyor, özgür ve eşit bir yaşam için sesimizi yükseltiyoruz” diye belirtilen Platform’un çağrı metni şöyle:

Dünyanın dört bir yanındayız; Latin Amerika’dan Tunus’a, Polonya’dan Suriye’ye, Türkiye’den Hindistan’a, Rusya’dan Irak’a, Lübnan’a ve Pakistan’a büyük bedellerle haklarımız, hayatlarımız ve kazanımlarımız için mücadele ediyoruz.

 

Direnişi erkeklerin ve devletlerin çizdiği sınırları aşan Mirabel kardeşlerin yükselttiği mücadeleyi örüyor, özgür ve eşit bir yaşam için sesimizi yükseltiyoruz.

 

Sevgili kadınlar; erkek şiddeti katlanarak devam ediyor. Erkek iktidar, pandemide kadın düşmanlığının, LGBTİ+ fobinin ve erkek egemenliğinin her türlü maskesini takarak kadınlara saldırmayı sürdürüyor. Bir yandan, esnek çalışmayı dayatarak bizi ve emeğimizi görünmez kılmak için pandemiyi fırsata çevirme gayreti içindeyken bir yandan da artan erkek şiddetini cezasızlıkla ödüllendiriyor. Kadın katliamlarını, nefret suçlarını değil onu engelleyecek kazanımlarımızı ve mücadelemizi hedef alıyor.

 

Kadın katliamlarının erkek devlet tarafından cezasızlıkla teşvik edilmesine, savaş politikalarıyla erkek şiddetinin artırılmasına karşı haklarımız, hayatlarımız ve kazanımlarımız için, birbirimiz için isyanımızı büyütüyoruz.

 

Bu 25 Kasım’da bir kere daha yükselen sesimiz yankılansın! Hayatlarımızın, haklarımızın, kazanımlarımızın güvencesi biziz, biz buradayız.

 

25 Kasım günü direnişimizin maskelerini takarak, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması ve katledilen tüm kadınlar için, birbirimiz için Kadıköy’deyiz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar