Finans Şehir Merkezi şantiyesinde işçilerin kaldığı konteynırda yangın

Finans Şehir Merkezi şantiyesinde işçilerin kaldığı konteynırda yangın

Ümraniye Altınordu Caddesi’ndeki Finans Şehir Merkezi şantiyesinde 50 işçinin kaldığı konteynırda çıkan yangında bir işçi yaşamını yitirirken, beş işçi de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Koronavirüs de iş cinayetleri ve maliyet hesapları da işçiler için.

Denetimlerin doğru dürüst yapılmadığı konteynırlarda kalan inşaat işçileri bugün de kitlesel bir katliamdan bir arkadaşlarını kaybederek kıl payı kurtuldu. Ümraniye Altınordu Caddesi’nde bulunan Finans Şehir Merkezi şantiyesinden normalde 200-300 işçinin, bayram nedeniyle izne ayrılanlar olduğu için 50 kişinin kaldığı konteynırda çıkan yangında bir işçi yaşamını yitirirken beş işçi de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

DHA’nın haberine göre gece 02:00 sıralarında inşaat şantiyesindeki konteynerde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaklaşık elli kişinin kaldığı konteyner kısa sürede alev alev yanmaya başladı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İşçiler tahliye edilirken beş işçi, yüksekten atlayarak yangından yaralı bir şekilde kurtuldu. Dışarı çıkamayan bir işçi olay yerinde hayatını kaybetti.

Şantiyede çalışan işçiler konteynırda normal koşullarda 200-300 işçinin kaldığını, bayram sebebiyle arkadaşlarının büyük kısmının izne ayrıldığını ve yangın esnasında içerde elli işçinin bulunduğunu anlattılar.

İnşaat-İş yangının Finans Şehir Merkezi şantiyesindeki koğuşlar bölgesinde çıktığını, gelişmeleri aktarmaya devam edeceğini duyurdu. Sendika daha sonra şantiyede çalışan üyelerinin yangının trafo patlamasından çıktığı bilgisi verdiklerini duyurdu.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar