Hemşire Bedia Menteş ardında mektup bırakarak intihar etti

Hemşire Bedia Menteş ardında mektup bırakarak intihar etti

Dicle Üniversitesi’nde hemşire olarak çalışan 28 yaşındaki Bedia Menteşe, arkasında bir mektup bırakarak intihar etti

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nin Hematoloji bölümünde çalışan sağlık emekçisi Bedia Menteşe (28) sabah saat 5.00 sıralarında arkasında bir mektup bırakarak 6’ncı kattan atlayarak yaşamına son verdi.

Menteşe’nin eşi de aynı hastanenin pandemi bölümünde hemşire olarak çalışıyordu. Bir çocukları olan çiftin pandemi nedeniyle ona bakamadıkları, çaresiz kaldıkları ve özlük haklardan da yararlanamadıkları belirtiliyor.

Covid-19 tanısı konulan eşinin Bedia Menteşe’nin intihar haberini alınca izolasyonda olmasına rağmen önlem alınmaksızın morgun önüne geldiği belirtiliyor.

Aynı hastanede sadece önlemler kalktıktan sonra 37 sağlık emekçisine korona teşhisi konuldu.

‘Bir sağlıkçının yaşayacağı bütün olumsuzlukları barındırıyordu’

Basına konuşan SES Diyarbakır Şubesi Eş Başkanı Yıldız Ok, olayın gece saatlerinde meydana geldiğini söyledi.

Menteşe’nin saat 2 gibi dinlenmek için odasına gittiği ve orada bir mektup yazarak intihar ettiğini belirten Ok, ‘’Yaşamına son vermeden önce eşiyle, ailesiyle konuşmuş. Arkadaşlarıyla yemek yemiş. Kimse beklemiyordu. Bir çocuğu var. Eşi de hemşire olarak aynı hastanede çalışıyor. Pandemi bölümünde görevli. Kısa bir süre önce de testleri pozitif çıktı. Kendisi izolasyonda olması gerekirken bugün morg önüne geldi. Biz yanına gidemedik. Bir sağlıkçının yaşayacağı bütün olumsuzlukları barındırıyordu. Kendisi özlük haklarından yeteri kadar yararlanamıyordu. Eşi de o da çalışıyordu. Çocuğuna bakacak kimseyi bulamadı. Ortada kalmış. Eşi de izolasyona alındıktan sonra çocuğun bakımı daha da zorlaştı” diye belirtiyor.

‘’37 sağlık çalışanı enfekte oldu’’

Menteşe’nin çalıştığı hastanede 25 yıldır görev yaptığını söyleyen Ok, ‘’Bu süreçte yıprandığım kadar hiçbir zaman yıpranmadım. Toplumda dışlanıyoruz.’’ diyor.

Normalleşme süreciyle birlikte sadece çalıştığı hastanede 37 sağlık çalışanının koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyleyen Ok, ‘’Hepimiz zor bir süreçten geçiyoruz. Bir şekilde bunun karşılığını almak istiyoruz. Yaptıklarımızın değeri bilinsin.’’ dedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar