52. ayında Ankara Gar önündeydik

52. ayında Ankara Gar önündeydik

Tüm yoldaşlarımızı, dostlarımızı 13 Şubat Perşembe günü, 10 Ekim katliamının duruşmasının görüleceği Ankara Adliyesi’ne bekliyoruz

13 Şubat Perşembe günü, Ankara Adliyesi’ne bekliyoruz. Bu bir insanlık suçu davasıdır. İnsanım diyen herkesi bekliyoruz.

10 Ekim Ankara Gar katliamında 103 yoldaşımız IŞİD barbarlar tarafından katledilerek bizlerden koparılalı 52 ay oldu.

52 ay geçti halkların barış taleplerini yükseltmek için Ankara Gar önünde bedenlerimizin, ruhlarımızın, bilincimizimizin katledilip yok edilmek istenmesinin üzerinden…

Ne var ki hepimizi katledemediler, hepimizi parcalayamadılar, aramızdan 103 can yoldaşımızı kopardılar. Ama öfkemiz, yüreğimize gömdüğümüz acılarımız ilk günkü gibi taptaze.

Bizleri korkutamadılar, sindiremediler, her ay Gar önüne giderek katliama yol verenleri, katliamı gerçekleştirenleri bulana, adaleti sağlayana kadar mücadeleye devam edeceğimizi haykırıyoruz.

Mücadele azmimizi, bilincimizi besleyip büyütüyoruz. Eşit, özgür, kardeşçe, sınıfların olmadığı, sömürünün yok edildiği, kadınların, çocukların, işçilerin,  emekçilerin her gün ölmediği, tacize uğramadığı, dini, dili, ırkı farklı olduğu için kin ve nefret tohumlarının hedefinde olmadıkları, doğanın katledilmediği,  kirli hesapların ve savaşların yapılmadığı, depremlerin, çığların yıkımlara dönüşmediği bir dünya istiyoruz. Ve bunun için hangi bedeli ödemek gerekiyorsa hazırız.  

52. ay geçti. İsmail abinin, Tekin abinin, Mavis’imizin bizden koparılmasının üzerinden.13 Şubat günü yine Adliyeye gideceğiz. Diyeceğiz ki, “10 Ekim katliamı insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçlardan biri, en kanlı katliamdır.” 

Bizler, ‘bakın biz buradayız, canımızdan can aldınız ama biz sizlerin taa gözlerinizin içine bakarak haykırıyoruz. Siz insanlık suçu işleyen gafiller, katillersiniz. Bunun hesabını er ya da geç vereceksiniz’ diyebilmek için o duruşma salonlarında olacağız. Tüm yoldaşlarımızı, dostlarımızı 13 Şubat Perşembe günü Ankara Adliyesi’ne bekliyoruz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar