Açlık grevindeki tutsaklara saldırı: El ve ayaktaki platinleri kırdılar!

Açlık grevindeki tutsaklara saldırı: El ve ayaktaki platinleri kırdılar!

PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle açılık grevinde olan tutsakların koğuşları basıldı, darbedilen tutsaklardan Baran Gül’ün kolu çıkarken, birinin de el ve ayaklarındaki platinler kırıldı!

Maraş Türkoğlu 1 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutsaklardan Baran Gül, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, yaşanan saldırıyı anlattı. Gül, PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevinde olan dört tutsağın bulunduğu koğuşun gardiyanlarca basıldığını, kendisi ve arkadaşlarının darp edildiklerini aktardı.

‘Platinleri kırıldı’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Gül, kendisiyle birlikte dört tutsağın açlık grevinde olduğunu belirterek “C-5 koğuşuna gelen gardiyanlarca feci şekilde darp edildik. Benim kolum çıktı, diğer arkadaşlarımın vücudunda darp izi var. Bir arkadaşımızın el ve ayaklarında bulunan platinler kırıldı. Darp edilerek, tehdit edildik” diye iletti.

‘Can güvenlikleri yok’

İHD Adana Şubesi’ne başvuran Gül’ün ağabeyi Mahsun Gül, kardeşinin avukatı aracılığıyla gardiyanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını dile getirdi. Ağabey Gül, “Durumu konusunda net bilgimiz yok. Doktora götürülüp götürülmediği konusunda da bilgi sahibi değiliz. Ancak şunu biliyoruz ki can güvenlikleri yok. Talebimiz yaralılarsa, tedavi edilmelerini ve varsa taleplerinin kabul edilmesini istiyoruz. Kötü muamelenin son bulmasını talep ediyoruz” dedi.

Konuya ilişkin ulaşmaya çalışılan cezaevi ise telefonlara cevap vermedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar