“Adalet Mitingi” öncesinde pandemi bahaneli yasak!

“Adalet Mitingi” öncesinde pandemi bahaneli yasak!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yarın (3 Temmuz) yapılacak ‘Adalet Mitingi’ öncesinde 15 gün süreyle kentteki tüm eylem ve etkinlikleri yasakladığını açıkladı.

Baroların yapısını ve seçim sistemlerini değiştiren, çoklu baronun önünü açan düzenleme Meclis’te görüşülmeye başlamışken avukatların tepki ve tutumları da devam ediyor. Bu yasa teklifini Meclis’e getirenlerin ortaya çıkan tepkiyi yasaklarla gemleme çabası da… 3 Temmuz (yarın) Ankara’da yapılacak “Adalet Mitingi” öncesinde Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kentte 15 gün süreyle tüm eylem ve etkinlikleri yasakladığını açıkladı. Korona bahanesiyle alınan bu yasak kararı 3 Temmuz’la ilişkilendirilmesin diye de Kurban Bayramı ve asker uğurlamalarına ilişkin de bazı kararlar alındı.

Baroların Ankara Valiliği ile yaptıkları görüşmelerde başvurularını eksiksiz yaptıklarını ve tüm pandemi kurallarına eksiksiz uyacaklarını taahhüt etmelerine rağmen alınan bu karar, en küçük bir hak arama mücadelesine tahammül edilmeyeceği mesajından başka bir şey değildir.

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu sitesinde çok sayıda kararla birlikte duyurulan yasak kararına ilişkin “İlimizde 15 gün süreyle 2911 sayılı Kanun kapsamında insanların toplu olarak bir araya gelmelerine neden olabilecek her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. faaliyetlerin düzenlenmesinin  kısıtlanmasına…” denildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar