Adana Adliyesi’nde işkence!

Adana Adliyesi’nde işkence!

Adana Adliyesi’ne ek gözaltı süresi için getirilen 5’i çocuk 31 kişinin polis tarafından tekme tokat darp edildikleri belirtildi. Buna tepki gösteren avukatlar da darbedildi

Adana merkezli Antalya, Niğde ve Mardin’de, 17 Haziran’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyelerine yönelik başlatılan operasyonda gözaltına alınan 5’i çocuk 31 kişi savcılıkça ek gözaltı süresi alındı. Adana Adliyesi’ne getirilenler burada yere yatırılarak tekmelendikleri ve darp edildikleri öğrenildi. Bu duruma itiraz eden avukatların da polislerce darp edildiği kaydedildi.

Polislerce darp edilen avukatlarda Özgür Yakut, “Adliyede duruşma salonuna giriyorum. Polisler gençleri yere yatırıp tekmelerle dövüyor. Camlar kırılıyor. İnsanlar bağırıp çağırıyor. Buna sessiz kalamayan avukat  olarak yaka paça hukuksuz bir şekilde polis odasına götürüldüm. Diğer kadın avukat arkadaşımız fenalaştı. Güvenliği sağlayamıyorsan 30 küsur gencin hepsini birden getirmeyeceksin. Madem getiriyorsun, güvenliği hukuk çerçevesinde sağlamak zorundasın. 

Bu duruma sessiz kalamazdım ve zulmü görmezden gelemezdim. Bu yetkiyi nereden aldıklarını biliyoruz” diye konuştu.

Adliyede gerginliğin sürdüğü belirtildi. (MA)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar