Adana’da EYT depremi

Adana’da EYT depremi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Adana’da buluştu, tepkilerini bir kez daha dile getirdiler

Emeklilikte yaşa takılanlar mücadeleye devam ediyor. Kitlesel buluşmanın bu seferki adresi Adana idi. EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘EYT Buluşması’nda kitle yine salona sığmadı.

Binlerce EYT’linin çeşitli illerden gelmesiyle Adana EYT depremiyle sarsıldı. Bir kez daha duymayanlara, görmek istemeyenlere, “Boş işler, gündemimizde yok” diyenlerle kuvvetli, kararlı mesajlar iletildi. 6 milyon EYT’linin mücadelelerinde kararlı duruşu özellikle iktidara ciddi mesajlar vermeye devam etti.

Binlerce, milyonlarca emekçinin gasp edilen emeklilik hakki bedeller ödenerek kazanılmış bir haktır. Bugün bu haklarını geri almak için mücadele edenlerin birçoğu sosyal medya üzerinden, haber kanallarına verdikleri röportajlarda AKP’ye üye olduklarını, yıllarca oy verdiklerini belirterek kendilerini duymayan,  gasp edilen haklarını kendilerine teslim etmek istemeyen, üstelik toplumun aklıyla dalga geçercesine “Çift dikiş yapmalarına izin veremeyiz” diyenlere bir ders vereceklerini belirtiyorlar.

“Ayrıca biz EYT mücadelesini kazanmak için kararlıyız” diyerek söze başlayan bir EYT’li, “Bu sadece bizim için değil çocuklarımızın emekliliği için de bir mücadele. Bunun gerçekliğiyle Ankara’da yüzbinlerle olacağız.  Ya seçimlerden önce EYT çıkacak ya da EYT’liler Cumhur ittifakını sandığa gömecek. Bunda kararlıyız. Bize hep devletin bekası dendi ama ya bizim milletin bekası? Hiç bunu düşünen yok. Hep bizden istiyorlar, hep istiyorlar. Şimdide biz istiyoruz. Milletin bekasını düşünün ve verin diyoruz” diyor.

EYT’liler öfkelerini sosyal medya üzerinden şu paylaşımlarla dile getiriyor:

“Ben 1987’den beri çalışan bir kaynakçıyım, primim 8000 oldu. Cumhurbaşkanı çıktı “Bunlar türedi” dedi, AKP grup başkan vekili çıktı “Boş işler bunlar” dedi. Buradan sesleniyorum sayın Cumhurbaşkanım ben 47 yıldır Türkiye’deyim şükür bir yerden türemedim. Bizler EYT’liler olarak sadaka değil gasp edilmiş haklarımızı istiyoruz”

EYT Ankara buluşması 10 Şubat saat 13:00’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar