Adem Çelik direnişinde gözaltına alınan İnşaat-İş temsilcisi serbest bırakıldı

Adem Çelik direnişinde gözaltına alınan İnşaat-İş temsilcisi serbest bırakıldı

Adem Çelik Şirketler Grubu önünde 33 gündür devam eden direnişten gözaltına alınan İnşaat-İş Örgütlenme Sorumlusu Anıl Deniz Gider savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı

Adem Çelik Şirketler Grubu’nun Beykent Üniversitesi Avalon şantiyesinde çalışırken haklarını istedikleri için işten atılan İnşaat-İş üyesi işçilerin direnişinin 33. gününde ardı ardına gözaltılar yapıldı.  Sabah saatlerinde ses aracı ve bir işçi gözaltına alınıp, serbest bırakıldı. Akşama doğruysa sendika örgütlenme sorumlusu Anıl Deniz Gider savcılık soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Büyükçekmece Adliyesi’ne götürülen Gider, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Anıl Deniz Gider’in Adem Çelik Şirketler Grubu binası önündeki direnişte bir grup işçiyle bina içine girmeye çalışması nedeniyle yapılan suç duyurusu kapsamında ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

İnşaat-İş, Gider’in serbest bırakılmasının ardından sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Akşam saatlerinde gözaltına alınan sendikamız örgütlenme sorumlularından Anıl Deniz Gider savcılığa verdiği ifadenin ardından az önce serbest bırakıldı. Gözaltına alınma gerekçesi: Direniş anında şirketin binasının içine girmek!

 

Biz yasal haklarımız için direnme hakkımızı kullanırken üzerimize araçlarını süren Adem Çelik ve oğlu hakkında hiçbir işlem yapılmadığını bir kez daha hatırlatırız.

 

Bu iki isim de üniversitelerin mütevelli heyeti başkanı ya da üyesi. Adem Çelik Beykent Üniversitesi oğluysa Doğuş Üniversitesi’nin başında! Eğitim, sağlık ve beton satan bu isimler, alenen işçi hakkı yiyor! Kaçak işçi çalıştırıp, sigorta primlerini eksik yatırarak vergi kaçırıyor! Şu ana kadar kendilerine dokunan olmadı!

 

Fakat bizler, çeşitli bahaneler yaratılarak günaşırı gözaltına alınıyoruz!

 

Adem Çelik gibileri bu somut gerçeğe dayanarak her türlü hırsızlığı yapabiliyor!

 

Bizi gözaltılar, soruşturmalarla yıldırmaya çalışanlara bir kez daha hatırlatıyoruz: Baskılarınız, gözaltılarınız, yaşadığımız tüm zorluklar-yokluk ve yoksunluklar bizi yıldıramaz! Haklıyız, meşruyuz, kazanacağız!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar