Adem Çelik patronu aracını işçilerin üzerine sürdü

Adem Çelik patronu aracını işçilerin üzerine sürdü

Dün Avalon şantiyesinde depoyu kilitleyerek iş durdurup, oturma eylemine geçen 19 İnşaat-İş üyesi, işten atıldı. Atılan işçiler Adem Çelik’in önündeki direnişe katıldı, patron işçilerin üzerine aracını ve güvenlikçilerini sürdü, saldırı kararlılıkla püskürtüldü

Adem Çelik Şirketler Grubu’nda çalışırken işten atılan ve işe devam eden işçilerin geriye dönük yol, fazla mesai ve bayram-hafta sonu çalışmalarının ücretlerini talep etmek için başlattıkları direniş bugün işçi kıyımı, patronun aracını işçilerin üzerine sürmesi ve özel güvenlikçileri saldırtma girişimiyle devam ediyor.

İşçiler dün geriye dönük talepleri için Avalon şantiyesindeki malzeme deposunu kilitleyerek, şantiye içinde oturma eylemi gerçekleştirmişti. Adem Çelik patronu sabah eylemi gerçekleştiren İnşaat-İş üyesi 19 işçinin işine son verdi.

İşten çıkarılan işçiler, topluca şirket önünde devam eden direnişe katıldılar.

Patron bu tutum karşısındaki hazımsızlığını aracını işçilerin üzerine sürerek gösterdi. Özel güvenlikçilerin de işçilere dönük saldırgan tutumuna işçiler sloganlar ve geri adım atmayan tutumlarıyla yanıt verdi.

İnşaat-İş gelişmeleri sosyal medya sayfalarından şöyle duyurdu:


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar