Afyon’da Kürt inşaat işçilerine silahlı saldırı!

Afyon’da Kürt inşaat işçilerine silahlı saldırı!

Afyon’un Dinar ilçesine çalışmaya giden Ercişli inşaat isçileri silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda inşaat işçisi Özkan Tokay yaşamını yitirdi, Fırat T. ve Emrah Ö. yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Sakarya’dan sonra Kürt işçilere dönük ırkçı saldırının bu seferki adresi de toplumsal gericilik birikiminin yoğun olduğu illerden Afyon oldu. Afyon’un Dinar ilçesine çalışmaya giden Ercişli inşaat işçilerine “neden toz çıkarıyorsunuz” denilerek silahlı saldırıda bulunuldu. İşçilerden Özkan Tokay yaşamını yitirirken, Fırat Tokay ve Emrah Ö. isimli işçiler yaralandı. İşçilerin çeşitli illerden Afyon’a gelmek isteyen yakınları kent girişinde durduruldu, polis “ölünüzü alın çıkın” dedi!

Akşam 19:30 sıralarında Dinar ilçesinde inşaat işi yapan kardeşlere kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından silahla ateş açıldı.  ̧Açılan ateş sonucu 25 yaşındaki işçi Özkan T. Yaşamını yitirirken, Fırat T. ve Emrah Ö. isimli işçiler yaralandı. Yaralı işçiler ilçe devlet hastanesine kaldırıldı.

Saldırının nedeni henüz net olarak bilinmese de bazı sosyal medya adreslerinde “toz çıkarıyorsunuz” bahanesiyle gerçekleştiği belirtildi.

Erciş’ten ve diğer kentlerden yola çıkarak Afyon’a gitmek isteyen işçilerin akrabalarının bir kısmı Erciş çıkışında diğerleri ise Afyon girişinde kurulu polis kontrol noktalarında durduruldu.

Polis: cenazenizi alın çıkın

Öte yandan Afyon’da konuyu takip eden bir polis yetkilisi yaralı işçilere ölünüzü buradan alın ve çıkın dediği öğrenildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar