Ajanlaştırma saldırısına karşı basın açıklamasına çağrı

Ajanlaştırma saldırısına karşı basın açıklamasına çağrı

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’nden polislerin okurumuza dönük ajanlaştırma saldırısına ilişkin İstanbul İHD’de basın açıklaması gerçekleştireceğiz

Devletin son zamanlarda en sık kullandığı saldırı biçimlerinden biri de devrimci-demokrat-yurtsever insanların kaçırılması ve ajanlık dayatılmasıdır. Sadece son birkaç ayda bile onlarca insan kaçırılarak, ajanlık dayatmasına maruz kaldı!

Polisin bir çeşit “kayıtdışı” çalışma olarak yürüttüğü ajanlaştırma saldırısına maruz kalan insanların, tutuklama ya da öldürme tehditlerine maruz kaldıklarını, iş-para gibi vaatlerle “ikna” edilmeye çalışıldıklarını biliyoruz. Son zamanlardaki birçok yargılamanın da ajan ve itirafçılardan alınan yalan yanlış bilgilerle gerçekleştirildiğini, bu açıdan da bu çalışmanın aynı zamanda yasal hukuk sisteminin de organik bir parçası olarak meşrulaştırıldığını sayısız örnekle görüyoruz.

Alınteri okuru İsmail Çetinbakış da bu yönelimlerin hedefi oldu. Balıkesir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan polisler onu da cezaevi tehdidi ya da iş-para vaadiyle bu suça “ikna” etmeye çalıştılar. Hasta annesinin durumunu bile ona karşı bir silah olarak kullanacak kadar alçakça bir yaklaşım sergilediler.

Sınıf mücadelesinin karşımıza çıkarılan bu saldırıya karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi belirtiyor, okurumuzun başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan Emniyet Genel Müdürlüğü ve özelde de Balıkesir Emniyeti sorumludur diyoruz.

Yarın saat 13:00’te İstanbul İHD Şubesi’nde yapılacak basın açıklamasına tüm basın emekçilerini, devrimcileri, duyarlı toplumsal kesimleri davet ettiğimizi belirtiriz…

Tarih: 25 Ekim 2019

Saat: 13:00

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi

Çukurlu Çeşme Sokak, Bayman Apartmanı No:2/1

Taksim/İSTANBUL


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar