AKP teşkilatında ortaya çıkan cinsel istismar haberlerine yayın yasağı

AKP teşkilatında ortaya çıkan cinsel istismar haberlerine yayın yasağı

Düzce AKP’li yöneticilerin, üyeleri olan bir kadını yıllarca sistematik bir şekilde istismar ettikleri ortaya çıktı. Bunun üzerine haberlere yayın yasağı getirildi.

Halka ahlak dersi vermeye çalışanların, kadınların giydiklerine, yediklerine, gezdiklerine müdahale ederek, onları kendi ‘ahlak’ kalıplarına sokmaya çalışanların  içindeki çürümüşlük ve kokuşmuşluk her geçen gün kendini daha belirgin biçimde ortaya koyuyor.

İktidarın sadece her kademedeki yöneticileri değil, bakanlarının bile adları bu kirli ilişkilerle gündeme geliyor. Çıkan haberler yayın yasaklarıyla gizleniyor, haber yapanlara gözdağı veriliyor.

Şimdi de Düzce AKP’de bir kadının yıllarca sistematik bir biçimde cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. AKP Düzce Merkez İlçe Başkanı D. A. ve AKP’li yöneticilerin yine AKP Yönetim Kurulu’nun kadın üyesi Z.D. ile sistematik şekilde cinsel ilişkiye girdikleri ve mağdur kadınla grup seks yaptıkları ortaya çıktı. Mağdur Z.D. oturduğu ilin Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu.

Z.D’nin şikayetçi olduğu isimler arasında AKP İl Başkan Yardımcısı ve ildeki önemli bir kurumunun başkanının da olduğu iddia edildi. İstismarla ilgili  haberlere ise yayın yasağı getirildi .


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar