AKP’den kirli icraatlara giriş

AKP’den kirli icraatlara giriş

Öztrak: “Büyükşehir belediyelerine ait hizmet araçları AK Partili belediyelere hibe ediliyor”

Kürt illerinde yaşadığı Kayyım hezimetiyle taşınmazları satışa çıkararak ve borç batağı altında belediyelerin içini boşaltan AKP, kaybettiği Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde de aynı senaryoyu uygulamaya devam ediyor.

Mansur Yavaş’ın yerel seçimlerde Ankara’yı kazanmasıyla büyükşehir belediyesine ait hizmet araçlarının AK Partili belediyelere hibe edilmeye başlandığını iddia eden CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul’daki seçim sonuçlarına ilişkin de “Sandıkta aldığımızı masa başında vermeyiz” ifadesini kullandı.

Yerel seçim sonuçlarına ilişkin basın toplantısıyla değerlendirmelerde bulunan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Ankara Büyükşehir Belediyesi önemli bir farkla kazandığımız belediyelerden bir tanesi. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde kimsenin ekmeği ile oynamayacağız diyoruz. Kimseyi ötekileştirmemek, kimseyi dışlamamak bizim hedefimiz. Ama bir bakıyoruz, bu sabah itibarıyla bize gelen çok ciddi duyumlar var. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet araçları AKP’li belediyelere hibe edilmeye başlanmış. Belediyeyi iş yapamaz hale getirmek kime yarayacak? Bu adımı son derece tehlikeli buluyoruz” açıklamasında bulundu.

Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu’da Millet İttifakı’nın kazandığını belirten Öztrak şöyle devam etti:

“Gerçekten Türkiye demokrasi tarihinde görülmemiş bir seçim sürecinin ardından bir seçim gecesi yaşadık. Dün gecenin tek kazananı milli irade ve Türk demokrasisi. Hem dünyanın hem milletimizin demokrasimize duymuş olduğu güven tazelenmiştir. Dün gecenin tek kaybedeni devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı’dır.”

YSK verilerine de değinen Öztrak, “31 bin 186 sandığın 31 148’i açılmıştır. Açılmayan 38 sandık vardır. Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. 27 bin 171 oy daha fazla almıştır Ekrem İmamoğlu. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır” ifadelerini kullandı.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar