AKP’den Kürt köylerini bombalama tehdidi

AKP’den Kürt köylerini bombalama tehdidi

AKP, kendisine oy vermeyecek Kürt köylerini bombalamakla ve hizmet götürmemekle tehdit ediyor.

AKP Hükümeti’nin seçim çalışmaları tam gaz devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun, 270 bin seçmeni etkileyecek, özellikle HDP’nin yüksek oy aldığı Kürt bölgelerinde sandıkları taşıma kararı almasından sonra,  Van ve Hakkari’de de 30 gün boyunca tüm etkinlikler iptal edildi.

Dün de Bakıröy’deki KESK eylemine saldıran polis, seçim süresince orada eylem yapılmasına izin vermeyeceğini belirtmişti.

Anlaşılan o ki bu yasaklamanın Türkiye geneline yayılması, demokratik haklardan olan ve OHAL bahanesiyle iyice baskı altında tutulan ifade ve eylem özgürlüğünün seçim bahanesiyle tamamen ortadan kaldırılması gündemde.

Yerleşim alanlarının bombalanması tehdidi

Seçimi kaybetme hummasına tutulan hükümet, gittikçe azgınlaşan yöntemlere başvuracağını da kendi ağzıyla itiraf ediyor. İşi şansa bırakmak istemeyen hükümet, batıda seçim çalışmalarına prokovatif saldırılar, linç girişimleriyle gözdağı verirken; Kürt illerindeki yerleşim alanlarını da bombalamakla tehdit ediyor.

Bitlis Valisi ve kaymakamlarının sık sık halkı ve köylüleri bombalamakla tehdit ederek gözdağı vermeye çalıştığı, Ardahan’ın Hoçvan Bölgesi’nde bulunan köylere ise valilik tarafından “AK Parti’ye oy yoksa, hizmet de yok” dediği öğrenildi.

Tehditlere tepki gösteren Ardahan köylüleri, son bir yılda 200 kişinin gözaltına alındığını, sistematik bir baskının yürütüldüğünü belirtiyorlar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et
[lvca_spacer desktop_spacing=”50″ tablet_width=”960″ tablet_spacing=”30″ mobile_width=”480″ mobile_spacing=”10″]

İlgili yazılar