Akşam saati cezaevi kapısının önüne konuldu

Akşam saati cezaevi kapısının önüne konuldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 31 Ekim 2017’de hakkında kesinleşmiş cezası bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Barış Anneleri Meclisi üyesi Nahide Ormanlı (55), dün tutuklu bulunduğu Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tahliye edildi. Sağlık sorunlarından dolayı tahliye edilen ve yürümekte zorlanan Nahide Ormanlı, gardiyanların kendisini akşam saatlerinde cezaevi kapısına bıraktığını söyledi. Şehir merkezine uzak olduğu için saatlerce tek başına

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 31 Ekim 2017’de hakkında kesinleşmiş cezası bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Barış Anneleri Meclisi üyesi Nahide Ormanlı (55), dün tutuklu bulunduğu Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tahliye edildi.

Sağlık sorunlarından dolayı tahliye edilen ve yürümekte zorlanan Nahide Ormanlı, gardiyanların kendisini akşam saatlerinde cezaevi kapısına bıraktığını söyledi. Şehir merkezine uzak olduğu için saatlerce tek başına karanlıkta beklediğini söyleyen Ormanlı, cezaevinden çıkan başka birisinin kendisine yardımcı olduğunu ve ailesini aradığını kaydetti.

İKİ KERE TUTUKLANDI

Şimdi evinde dinlenen ve cezaevinde yaşadıkları sorunlara da değinen Ormanlı, sağlık sorunlarından dolayı birçok kez Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirterek, sağlık çalışanlarının tutuklularla yeterince ilgilenmediğini ifade etti.

Cezaevinde sürekli tansiyonu yükselen ve şeker hastalığı baş gösteren Ormanlı, çeşitli eylem ve etkinliklere katıldığı gerekçesiyle hakkında 2011 yılında, “Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” iddiasıyla dava açılmış ve 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarpıtılmıştı. Yaklaşık 2 buçuk yıl Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde kaldıktan sonra tahliye edilen Ormanlı, hakkında verilen cezanın Yargıtay tarafından onaylanmasının ardından, 31 Ekim 2017 tarihinde tekrar tutuklanmış ve Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.

Mezopotamya Ajansı


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar