Aleyna Yurtkölesi de tasarlanarak katledildi

Aleyna Yurtkölesi de tasarlanarak katledildi

Ardı ardına gerçekleşen kadın cinayetleri zincirinin son halkasıysa 22 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Aleyna Yurtkölesi oldu. Aleyna, reddettiği erkek tarafından tasarlanarak öldürüldü

Kadın cinayetleri hız kesmeden devam ediyor. Sadece birkaç günde yaşanan cinayetler bile bu ülkede gerçek bir kadın kırımının yaşandığını açıkça ortaya koyuyor:

-Kocaeli’de 33 yaşındaki Sevda Kösecik, ayrılmak istediği İsa Kösecik tarafından çocuklarının gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü! (5 Ocak 2021)

 

-Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yaşayan Kazakistan uyruklu 21 yaşındaki Arailym Orynbayeva’dan 135 gündür haber alınamıyorken, dün ormanlık alanda bir ağaca asılı bulundu, (9 Ocak 2021)

 

-Mersin’de 41 yaşındaki Ayşe Yaylan, boşandığı erkek tarafından kıskançlık bahanesiyle tabanca ile vurularak öldürüldü! (6 Ocak2021)

 

-İzmir’de Selma E., evli olduğu erkek tarafından 4. kattan aşağı atıldı. Hastaneye kaldırılan Selma yaşamını yitirdi. Cinayete intihar süsü verildi. (6 Ocak 2021)

 

-İstanbul’da 34 yaşındaki Zeynep Güngör, vücudunda darp izleri ve bıçaklanmış halde ölü bulundu. (7 Ocak 2021)

Ardı ardına gerçekleşen bu kadın cinayetleri zincirinin son halkasıysa 22 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Aleyna Yurtkölesi oldu. Kaldığı aparttaki yatağında ölü bulunan Yurtkölesi’nin de reddettiği İran uyruklu Shayan Kheyrian (25) tarafından boğularak katledildiği açığa çıktı.

Kamera kayıtlarının incelenmesiyle tespit edilerek yakalanan Shayan Kheyrian’ın polisteki sorgusunda suçunu kabul ettiği öğrenildi.

Shayan Kheyrian’ın ifadesinde, Aleyna Yurtkölesi’yle daha önce sevgili olduklarını, barışmak için evine gittiğini, çıkan tartışmada boğazını sıkarak öldürdüğünü belirttiği kaydedildi.

Polisin verdiği bilgiler Shayan Kheyrian’ın Aleyna’yı tasarlayarak katlettiğini gösteriyor. Öte yandan imdat çağrılarının polise haber verildiği, gelen polisin sadece kapıyı çalmakla yetindiği tanık anlatımlarından anlaşıldı. 

Bu bilgilerde, Kheyrian’ın Yurtkölesi’nin Manisa’da bulunan ailesinin yanından Denizli’ye geldiğini öğrendiği, olay günü genç kadının evine eldiven ve kar maskesi takıp kapüşonlu halde geldiği ve Yurtkölesi’ni boğarak öldürdüğü belirtiliyor. Katilin genç kadının telefon ve bilgisayarını da alarak evden uzaklaştığı, polisin telefon ve bilgisayarı evin yan tarafındaki arsada bulduğu ifade ediliyor.

Aleyna Yurtkölesi’nin cenazesi ise bugün memleketi Manisa’da toprağa verildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar