Amasra’da direniş 5. gününde

Amasra’da direniş 5. gününde

Direnişçi maden işçileri: ‘5 gündür işimiz aşımız için bekliyoruz. Taleplerimiz yerine gelinceye kadar da beklemeye devam edeceğiz’

13 Mart’ta sözleşme sürelerinin bittiği gerekçesiyle işten çıkarılan 148 maden işçisi, pazartesi gününden beri Tarlaağazı mevkiinde bulunan şirket binası önünde direnişte.

Amasra’da  HEMA AŞ’ye bağlı taşeron ERSAMAK bünyesinde çalışan işçiler,  gasp edilen ücretleri için ve işe geri dönme talebiyle geçtiğimiz pazartesi günü başlattıkları direnişin beşinci gününde.

Taşeron firma tarafından haksız hukuksuz işten çıkarılıp iki aylık maaşlarının gasp edildiğini ifade eden işçiler, yerlerine Çin’den işçi getirileceği duyumunu aldıklarını söylediler.

İşten çıkartılan işçilerden Hasan Güzelbaş, “Taşeron firma bizi işten çıkardı. Biz alacaklarımızı tazminatlarımızı istiyoruz. Burada geceli gündüzlü 5 gündür bekliyoruz. Taleplerimiz yerine gelinceye kadar da beklemeye devam edeceğiz” dedi.

İş akitlerinin sona erdirildiği günden bu yana yasal işlemlerinin başlamadığını ve tazminatlarını alamadıklarını belirten işçiler, jandarma ve polis baskılarına rağmen işlerini geri alana kadar alanda beklemeye devam edeceklerini vurguladılar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar