Anayasa Mahkemesi önünde ailelere polis saldırısı!

Anayasa Mahkemesi önünde ailelere polis saldırısı!

Çorlu tren katliamı ailelerinin Anayasa Mahkemesi önünde yapmak istedikleri açıklamaya polis saldırdı

8 Temmuz 2018’de 25 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin yaralandığı Çorlu tren katliamında yaşamını yitirenlerin ailelerinin; Anayasa Mahkemesi önünde yapmak istedikleri basın açıklamasına polis saldırdı. Ailelerin yanında HDP Hatay Milletvekili Barış Atay, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve CHP eski Milletvekili Aylin Nazlıaka da bulunuyor.

Gazete Yolculuk’ta yer alan habere göre, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, kendilerini engellemek isteyen polislere “Can var ortada. Orada çocuk da öldü, polis de öldü. Bunu zorlarsanız zarar verirsiniz. Polis teşkilatına, iktidara, hukuka da zarar verirsiniz. Biz geçeriz, bunu istiyorsanız yaparız ama daha çok haber olur” ifadelerini kullandı.

Polis, avukatlar ve milletvekilleri ile yaptığı görüşmenin ardından yaşamını yitirenlerin ailelerinin bulunduğu kalabalığa saldırmaya yeltendi. Ailelerin ısrarı üzerine çevik kuvvet polisleri, yakınlarını kaybeden yurttaşlara plastik mermi ile saldırdı. Barikatı aşan aileler, Anayasa Mahkemesi binasının kapısının önünde saldırıya uğramaya devam etti. Katliamda yaşamını yitiren Oğuz Arda Sel’in dedesi fenalaştı.

Ailelerin, avukatların ve milletvekillerinin basın açıklamalarını yapmak için Anayasa Mahkemesi önündeki bekleyişleri sürüyor.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar