Ankara HDP binasına polis girdi!

Ankara HDP binasına polis girdi!

Ankara HDP’nin kayyımları protesto etmek için il binası önünde yapmak istediği açıklamaya polis izin vermedi, binaya girerek ilk önce İl Eşbaşkanı Vezir Coşkun Parlak’ı darbederek gözaltına aldı, daha sonra bir kez daha binaya giren polis çok sayıda insanı darbederek gözaltına aldı

Kayyımları protesto etmek için HDP Ankara İl Binası önünde yapılmak istenen basın açıklamasına polis izin vermedi. Binayı abluka altına alan polis, Valilik izni olmadığı (!) gerekçesiyle basın açıklamasını engelledi. Binadan çıkışlara izin vermeyen polis çeri girerek HDP Ankara İl Eş Başkanı Vezir Coşkun Parlak’ı şiddet uygulayarak gözaltına aldı.

Saat 15:00 sıralarında gerçekleşen bu saldırı bir süre sonra yinelendi. Protesto için binada oturma eylemi yapan HDP MYK Üyesi Veli Saçılık, eski İl Eşbaşkanı Zeyno Bayramoğlu, il yöneticileri Deniz Keleş, Yılmaz Temel, Çankaya İlçe Eşbaşkanı Ramazan Karakoç, Avukat Alişan Şahin ve Nuh isimli bir kişi baygın halde gözaltına alındı.

Bu sırada binada bulunan altı kişinin polis ablukası nedeniyle çıkmadıkları öğrenildi. HDP milletvekilleriyle polis arasında görüşme sürüyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar