Ankara’da 1 Mayıs çağrımız sürüyor

Ankara’da 1 Mayıs çağrımız sürüyor

Stikırlarımızla Nato Yolu Caddesi’ndeydik

Bugün de 1 Mayıs’a çağrı çalışmalarımız Natoyolu Caddesi üzerinde “Yasaklarınız sökmeyecek”, “Kapitalizmin ayazından sosyalizmin baharına, 1 Mayıs’ta alanlara yazan stikerlerimizle işçilere, emekçilere çağrı yaptık.

Ankara’da 1 Mayıs’a çağrı faaliyetimizi stikırlarımızla sürdürdük. Açıkalın otobüs durağından başlayarak Tuzluçayır’a kadar yapıştırdığımız stikırlarla işçileri-emekçileri 1 Mayıs’ta alanlara davet ettik.

Çalışma sırasında emekçilerin “1 Mayıs’ta nerede toplanıyoruz” sorularıyla da karşılaştık. Karşılaştığımız emekçiler, 1 Mayıs’ta alanda olacaklarını söyleyerek bize başarı dilediler. Kimileri ise, “siz bu kadar emek harcıyorsunuz ama değerini bilen umarım olur” karamsarlığı içindeydiler.

Öte yandan, iki gün önce yaptığımız 1 Mayıs’a çağrı afişlerimizi sabaha kalmadan söken işçi düşmanlarına şunu söyleyelim: Ne yaparlarsa yapsınlar, işçileri, emekçileri 1 Mayıs’a çağırmamızı ve sokak çalışmalarımızı engelleyemezler! Afişlerimizi sökersiniz, karşınıza stikırlarımızla çıkarız! Onları da sökerseniz bildirilerimizle, ajitasyonlarımızla çıkmaya devam ederiz!..

1 Mayıs’a çağrı çalışmalarımız çeşitli biçimlerde ve farklı semtlerde devam edecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

Dosyadaki diğer yazılar

İlgili yazılar