Ankara’da bir genci Kürtçe müzik dinlediği için öldürdüler!

Ankara’da bir genci Kürtçe müzik dinlediği için öldürdüler!

Ankara Etimesgut’ta Barış Çakan isimli genç Kürtçe müzik dinlediği gerekçesiyle kalbinden bıçaklanarak öldürüldü

Kürt halkının toplumsal kazanımlarına, o kazanımlara kanını katmış olanların mezarlarına-cenazelerine dönük gözü dönmüş saldırganlık; karakollarda yapılan işkencenin sosyal medya üzerinden fotoğraflarla paylaşılmasına yansırken, ırkçı faşistlerin bu gidişattan görev çıkarmamaları beklenemezdi. Nitekim de öyle oldu.

Tırmandırılan Kürt düşmanlığı Kürtçe müzik dinleyen bir gencin kalbinden bıçaklanarak katledilmesine yansıdı.

MA’daki habere göre Ankara Etimesgut ilçesi Alsancak Mahallesi’nde dün akşam saat 22.30’da Ağrı Patnos’lu Barış Çakan (20) Kürtçe müzik dinlediği için kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Ailesinden alınan bilgilere göre gece arkadaşlarıyla parkta oturmak için evden çıkan Çakan Kürtçe müzik dinlediği için üç kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Çakan ve arkadaşına saldıran kişilerin Yozgat, Kırıkkale ve Tokat nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenildi, zanlıların kimliklerine ilişkin ise bir bilgi edinilemedi. Saldırı sonucu kalbinden yaralanan Çakan olay yerinde yaşamını yitirdi. Üç saldırganın ise olaydan sonra gözaltına alındığı öğrenildi.

Özel Etimad Hastanesi’ne kaldırılan Çakan’ın cenazesinin yarın toprağa verilebileceği bilgisini veren kuzeni Doğan Çakan, daha önce Kürtçe müzik dinledikleri için kendilerinin de saldırıya maruz kaldığını belirtti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar