Ankara’da gözaltına alınan yedi kişi serbest bırakıldı

Ankara’da gözaltına alınan yedi kişi serbest bırakıldı

Ankara’da 19 Mart tarihinde evleri basılarak gözaltına alınan yedi kişi yurtdışı yasağı kararıyla serbest bırakıldı

Ankara’da 19 Mart’ta sabah erken saatlerinde evleri basılarak gözaltına alınan yedi kişi yurtdışı yasağı konularak serbest bırakıldı. Sabah saatlerinde Adliye’ye getirilen gözaltılar ifadeler için saatlerce bekletildi.

 

Bu beleyiş İnsan Hakları Derneği eski MYK üyesi ve KHK ile ihraç edilen sağlık emekçisi Adnan Vural için adeta işkenceye dönüştü. Belinden ve bacağından rahatsız olduğu için Adliye’ye tekerlekli sandalyeyle getirilen Vural, daha fazla oturamayınca Adliye koridorlarında bulunan banklara uzanmak zorunda kaldı.

Saatler sonra ifadeleri alınan Demokratik Alevi Dernekleri Ankara Eş Başkanı Mustafa Karabudak, Mezopotamya Ajansı (MA) Dersim muhabiri Semra Turan, Büro Emekçileri Sendikası Ankara 1 Nolu Şube Başkanı İsmet Meydan, Gülser Kılıç, Mehmet Sıddık Akın ve Belgizar Sazak yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

İnsan Hakları Derneği eski MYK üyesi ve KHK ile ihraç edilen sağlık emekçisi Adnan Vural ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildi. Daha sonra hakim karşısına çıkarılan Vural da serbest bırakıldı. Adnan Vural serbest bırakıldıktan sonra ambulans çağrılarak hastaneye götürüldü.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar