Ankara’da HDP üyeleri ve sendikacılara operasyon

Ankara’da HDP üyeleri ve sendikacılara operasyon

Ankara’da sabah saatlerinde yapılan polis operasyonunda çok sayıda siyasetçi ve sendikacı gözaltına alındı

Ankara’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında HDP’li yönetici ve sendikacıların da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Operasyon, ev baskını ve gözaltı furyası devam ederken bu sabah polis tarafından yapılan operasyonda aralarında HDP yöneticilerinin ve sendikacıların da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyonun gerekçesine ilişkin bilgi edinilemezken gözaltına alınanlar Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle; “HDP Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Özkan, HDP Ankara il yöneticisi Dilbaz Temel, HDP Yenimahalle İlçe Eşbaşkanı Nurettin Kemertaş, HDP eski il yöneticileri Sihan Kaya, Harun Çakmak, Feride Yardımcı, HDP üyesi Eyüp  Emektar, KHK ile kapatılan Rojava Derneği Eşbaşkanı Banu Erdoğan, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Devrim Kahraman, Tüm Bel-Sen eski Kadın Sekreteri Güler Elveren, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) üyesi Hatice Beydilli, Erkan Polat.”

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar