Ankara’da operasyon ve gözaltılar

Ankara’da operasyon ve gözaltılar

Ankara’da sabah erken saatlere yapılan ev baskınlarında DAD Ankara Şubesi Eş Başkanı Mustafa Karabudak ile HDP üyesi Gülistan Tekin, Sıddık Akın, İHD Genel Merkezi’nde görev yürüten Adnan Vural ve İsmet Meydan’ gözaltına alındı

31 Mart seçimlerine sayılı günler, Newroz’a ise 2 gün kala Ankara’da yine ev baskınları ve gözaltılar yapıldı. Sabah erken saatlerde Ankara Demokratik Aleviler Derneği (DAD) yöneticilerinin evlerine düzenlenen baskınlarda DAD Ankara Şube Eş Başkanı Mustafa Karabudak ile çok sayıda insan gözaltına alındı.

DAD Ankara Şube Eş Başkanı Mustafa Karabudak ile aralarında İHD ve HDP üyelerinin de olduğu altı eve sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Karabudak ile HDP üyesi Gülistan Tekin, Sıddık Akın, İHD Genel Merkezi’nde görev yürüten Adnan Vural ve İsmet Meydan’ın gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Avukat Alişan Şahin, önceki dönem başkanlık görevi yapan Murat Işık’ın ise evine polis baskını yapıldığını fakat Işık’ın yurt dışında olması sebebiyle gözaltına alınamadığı bilgisini paylaştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar