Ankara’da Soma Katliamı anmasına polis saldırısı

Ankara’da Soma Katliamı anmasına polis saldırısı

Soma katliamının 6. yıldönümü dolayısıyla Ankara’da yapılmak istenen açıklamaya polis saldırdı, aralarında gazetemiz temsilcisinin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı

Soma Katliamı’nın 6. yıldönümü nedeniyle Ankara Olgunlar Sokak’ta bulunan Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen devrimci kurum temsilcileri polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Alınteri, Ankara Birleşik İşçi Kurultayı, Devrimci Parti, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Halkevleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP), İşçi Gazetesi, Kaldıraç, Karala, Partizan ve çok sayıda kitle örgütü tarafından düzenlenecek basın açıklaması için Olgunlar Sokağı girişinde toplanan kitleye polis Ankara Valiliği’nin yasak kararını gerekçe göstererek uyarı bile yapmadan saldırmaya başladı. Saldırıda aralarında gazetemiz temsilcisi Zarife Çamalan’ın da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Gözaltı sırasında “Soma’nın hesabını soracağız!” sloganları haykıran kitle, polis aracında da gözaltında olmadıkları söylenmesine rağmen üst araması ve telefonlarına el konulma dayatmalarıyla karşılaştı.

Gözaltına alınan 10 kişinin hastaneden sonra güvenlik şubeye götürüldüğü öğrenildi.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar