Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda erkek şiddeti

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda erkek şiddeti

Hüseyin T. isimli şahıs, tartıştığı kız arkadaşını kent merkezinde dövdü, çevredekiler ‘bir süre sonra’ müdahale etti

Alkollü bir adam, tartıştığı kız arkadaşını kent meydanında yerlerde sürükleyerek dövdü. Çevredekiler ise bu iğrençliğe ancak ‘bir süre sonra’ yani şiddet kendilerini geri tutmalarına sebep olan bütün ‘bahanelerini’ işlevsiz kılacak bir raddeye ulaştığında müdahale etti. Özetle gerici eril zihniyetin katmerlendirilmesiyle yaygınlaşan kadına şiddet, yine aynı sebepten olay esnasında çevredekilerin tepkisiyle karşılaşmakta gecikiyor.

DHA’nın haberine göre uluorta uygulanan erkek şiddeti, dün saat 23.30 sıralarında Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda meydana geldi. Kent merkezinde gezen ve alkollü oldukları önü sürülen Hüseyin T. ve kız arkadaşı T.A. arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Hüseyin T., meydanda, onlarca kişinin gözleri önünde T.A.’yı dövmeye başladı. T.A.’yı yerde sürükleyen Hüseyin T.’ye bir süre sonra çevredekiler müdahale etti. Toplanan kalabalık Hüseyin T.’ye tepki gösterdi ve kaçmasını engelledi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yerde hareketsiz yatan T.A., sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Gözaltına alınan Hüseyin T. ise polis merkezine götürüldü.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar