Aracınızdaki telefon konuşmalarınız ihbar edilebilir!

Aracınızdaki telefon konuşmalarınız ihbar edilebilir!

Sayat Morboyacı dün gece GBT kontrolünde gözaltına alındı, Morbayacı’nın gözaltı gerekçesi aracındayken yaptığı telefon görüşmesinde Erdoğan’a hakaret etmek. bu iddia muhbir vatandaş tarafından polise bildirilmişti

İhbarcı vatandaş”lık işinde Hitler döneminin Almanya’sını aşmış durumdayız. O kadar ki artık özel aracınızla gidiyorken bile yapacağınız telefon konuşmalarına dikkat etmelisiniz. Maazallah aracınızın yanından geçen başka bir sürücü konuştuklarınızı duyabilir ve bunlar arasından “tabu” olarak kodladığı o kelimeye/kelimelere rastlarsa sizi anında polise ihbar edebilir.

Polis de böyle bir ihbarı dikkate alıp, sizi gözaltına alabilir, mahkemeye çıkmak durumunda kalabilirsiniz.

Şaka gibi ama bu da oldu.

38 yaşında tekstil işiyle uğraşan Sayat Morboyacı’nın başına aynen bu geldi.

Morbayacı, dün gece metrobüs durağında GBT kontrolü sırasında gözaltına alındı. Bu gözaltının nedeninin bir kişinin hakkında yaptığı ihbar olduğu daha sonra öğrenildi.

İhbara göre Morboyacı kendi arabası ile seyir halinde iken telefonla konuşuyordu ve AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret etmişti. Yakındaki başka bir arabada olduğunu öne süren kişinin Morboyacı’nın plakasını polise ihbar ettiği anlaşıldı.

Sayat Morboyacı ailesi ve avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada sözkonusu ihbarın iftira olduğunu, gerçeği hiçbir şekilde yansıtmadığını söyledi. Hala gözaltında bulunan Morboyacı öğleden sonra Çağlayan Adliyesi’nde mahkemeye çıkacak.

İhbarcılığın parayla ödüllendirildiği, Erdoğan’a hakaret diye cezanın icat edildiği, toplumsal kutuplaşmanın artık yozlaştırma düzeyine ulaştığı bu koşullarda hiçbir şeye “olmaz” demek mümkün değil artık.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar