Ataşehir Belediyesi güvenlikçileri sendikacıya saldırdı

Ataşehir Belediyesi güvenlikçileri sendikacıya saldırdı

Kılıçdaroğlu’nun “ücret sendikacılığı istemiyoruz” sözlerinin ilk uygulaması işçi ve sendika düşmanı Ataşehir Belediyesi’nde gerçekleşti. Güvenlikçiler, iş yerinde yetkili sendika olan DİSK Genel-İş’in örgütlenme uzmanı Gökhan Keskin’e saldırarak yaraladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yanına işçi ve sendika düşmanı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı da yanına alarak “ücret sendikacılığına karşıyız” demesi ve belediye işçilerinin “adil bir ücret istemeleri” gerektiğine hükmederek (Adil ücret neyse artık!), bazı işçilerin başkanlar ve müdürlerden bile daha fazla ücret aldıklarını iddia etmesinin üzerinden saatler geçmişken; yolsuzluklarıyla ünlü Ataşehir Belediyesi’nin seçme güvenlikçileri sendikacıya saldırdı!

Belediye ana binasına Genel-İş önlüğüyle giren sendika örgütlenme uzmanı Gökhan Keskin, 15 kişilik güvenlikçi güruhunun saldırısına uğrayarak yaralandı!

Kılıçdaroğlu’nun Ali Kılıç’la birlikte yaptığı açıklamanın arkası böyle geldi. O açıklama zaten CHP’li belediyelerin sendikal örgütlenmeye karşı bundan sonra nasıl bir tutum sergileyeceklerinin de işaretiydi. Onlar da tıpkı AKP gibi “makbul sendika” istiyorlardı, “makbul” sınırlarını aşana savaş açacaklarını belirtiyorlardı!

Bu yaklaşımın uygulandığı ilk adresse; kimsenin şaşırmadığı Ataşehir Belediyesi oldu. Sendikal faaliyetleri nedeniyle işçi kıyımı gerçekleştiren bu belediye, ücretlerin de zamanında yatırılmadığı bir yer. İşçiler bu durumlara karşı iş bırakınca da tehdit ve hakaretlerine maruz kalmışlardı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar