Avukatlar Çağlayan Adliyesi’nde eylemdeydi

Avukatlar Çağlayan Adliyesi’nde eylemdeydi

İstanbul Barosu’na bağlı avukatlar bugün Çağlayan Adliyesi içinde alkışlı eylem gerçekleştirerek, “çoklu baro” düzenlemesini de içeren yasa teklifini kabul etmediklerini bir kez daha haykırdı.

Avukatlar, baroların yapısını, işleyişini, seçim sistemini değiştiren, çoklu baroları yasal statüye kavuşturan yasa teklifine karşı tepki göstermeye devam ediyor.

4 gün süren toplantılardan sonra Meclis Adalet Komisyonu’ndan geçen yasa teklifinin yarın Meclis Genel Kurulu’na getirilmesi bekleniyor. Çeşitli illerde avukatlar, yargının savunma ayağını da başkanlık rejimine bağlayan bu teklife karşı tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

İstanbul Barosu’na bağlı avukatlar da bugün Çağlayan Adliyesi içinde alkışlı eylem gerçekleştirerek, yasayı kabul etmediklerini bir kez daha haykırdı.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın atrium alanında öğle saatlerinde toplanan avukatlar, yaklaşık üç dakikalık alkışlı eylem ve “Savunma susmadı susmayacak!”, “Hak, hukuk, adalet!”, “Direne direne kazanacağız!” sloganlarıyla tepkilerini ifade etti.

Avukat Kemal Aytaç, akşam İstanbul Barosu önünde nöbette olduklarını ve açıklama yapacaklarını belirterek, İstanbul Barosu Başkanı ve diğer baroların başkanlarının teklif Genel Kurul’da görüşülmeye başlandığında Ankara’ya gideceklerini açıkladı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar