Avukatlar Öcalan’ın mesajını Güven’e iletti

Avukatlar Öcalan’ın mesajını Güven’e iletti

Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının ziyaret edip Öcalan’ın mesajını ilettiği Leyla Güven, açlık grevlerine dair “En kısa zamanda bizler de görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Asrın Hukuk Bürosu avukatları, 22 Mayıs’ta PKK Lideri Abdullah Öcalan’la yapılan görüşmenin ardından tecride karşı 7 Kasım’da başladığı açlık grevi eyleminin 198’inci gününe giren DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etti.

Güven’i eylemini sürdürdüğü Diyarbakır’daki evinde ziyaret eden Asrın Hukuk Bürosu avukatları, Faik Özgür Erol, Mazlum Dinç ve Nevroz Uysal, Öcalan’ın mesajını iletti.

Leyla Güven, yapılan ziyareti sosyal medya hesabından paylaştı. Güven, ziyarete dair bir fotoğraf ve Asrın Hukuk Bürosu’nun açıklaması ile paylaştığı mesajında şunu yazdı:

Asrın Hukuk Bürosu avukatları beni ziyaret edip Sayın Öcalan’ın mesajını ilettiler. Şimdi diğer eylemcilere mesajın iletilmesi için yoğun bir çaba içindeler. En kısa zamanda bizler de görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.

Avukatlar: Müvekillerimizle görüşüyoruz

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları 22 Mayıs’ta yaptıkları görüşmeye dair Twitter hesapları üzerinden açıklama yaparak, görüşmeye dair kısa bir sürede kamuoyunu bilgilendireceklerini kaydetti.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları, 22 Mayıs’ta yaptıkları görüşmeye dair kamuoyuna kısa bir sürede açıklama yapacaklarını duyurdu. Asrın Hukuk Bürosu’nun Twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, şöyle denildi:

22 Mayıs’ta Müvekkilimiz Sayın Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz- görüşmede müvekkilimizi açlık grevlerine dair görüşlerini, yine onun isteği üzerine öncelikle grevcilere iletmekte ve onlarla tartışmaktayız. Bu tartışma sonuçlandığında kamuoyunun merakla beklediğini bildiğimiz bu konuda doyurucu bir açıklamayı vakit kaybetmeksizin paylaşacağız. Saygılarımızla (MA)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar