Aygül Doku: Karanfil değil, Gülistan’ı istiyorum

Aygül Doku: Karanfil değil, Gülistan’ı istiyorum

2 aydan fazla zamandır haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesi, şüpheli olarak görülen ve o tarihten itibaren ortalıkta olmayan eski sevgilisi Zaynal Abarov’un polis olan üvey babasının evinin taşınmasına isyan ederek, izin vermedi

Kadın katillerinin kravat taktıkları için “iyi hal indirimi” aldıkları, Nadira Kadirova’da olduğu gibi bu katil ya da katil zanlıları devlet erkinin bir parçası olduklarında ya da sırtlarını sağlam yerlere dayadıklarında jet hızıyla aklanıp haklarında takipsizlik kararı verildiği, şiddete-tecavüze maruz kalan kadın Kürt olduğunda olayın üstünün hızla kapatıldığı ya da Gülistan Doku örneğindeki gibi soruşturmanın yönü bilinçli olarak intihara yönlendirilmeye çalışıldığı bir coğrafya burası.

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Gülistan’a şiddet uyguladığı bilinen eski sevgilisi Zaynal Abarov da o tarihten bu yana ortalıkta yok. Abarov’un üvey babası polis Engin Yücer’le meslektaşlarının ve diğer mercilerin elbirliği yaptığı anlaşılan bu tezgahta somut sorular ortada duruyor. Bu böyleyken ve Gülistan’dan ölü ya da diri 2 aydan fazla zamandır haber alınamıyorken bu sefer de Abarov’un üvey babasının evinin başka bir şehre taşındığı öğrenildi.

“Ben Gülistan’ın ablasıyım, benim küçüğüm nerede, karanfil değil Gülistanı istiyorum” diyen Gülistan’ın ablası Aygül Doku, kardeşinin durumuyla ilgili herhangi bir yanıt alınmadan bu sefer de evin taşınıyor olmasına izin vermedi. Evin taşınacağı haberini alır almaz oraya gelen aile şehirlerarası nakliye aracındaki eşyaları indirdi.

Abla Aygül Doku, evin önünde bulunan şehirlerarası nakliye aracından “Gülistan öldü, siz hiç bir yere gidemezsiniz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine nakliye aracından eşyalar indirildi.

Mezapotamya Ajansı’nın haberine göre Abla Aygül Doku sinir krizi geçirdi. Polislerin duruma müdahale etmesiyle birlikte Aygül Doku, “Bakın siz benim Gülistan’ımı buldunuz mu? Sen polis değil misin?” diye tepki gösterdi.

Doku ailesinin tepkileri üzerine eşyalar indirilerek nakliye aracı evin önünden ayrıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar