Ayhan Bilgen’e tehdit mesajı

Ayhan Bilgen’e tehdit mesajı

HDP’li belediyelere dönük kayyım saldırısına Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in bir hesaptan kurşun fotoğrafı ve “Şewbaş hewal ölüm seni JİTEM. Seversiniz” notuyla tehdit edilmesi eklendi

Burjuva iktidar ittifakının son günlerde bilinçli olarak tırmandırdığı ve çeşitli pratiklerle yeni savaş konsepti olarak altını çizdiği saldırganlığın ilk adreslerinden biri bir kez daha HDP’li belediyeler oldu. Son olarak 15 Mayıs’ta Siirt, Iğdır, Altınova, Baykan ve Kurtalan belediyelerine de kayyımla el koyarak bu saldırganlığın altı çizilmişti.

Gösterilen tepkilere dönük saldırganlıkla da “ne seçimler ne halkın tepkisi umurumda” demek isteyen rejim bu son kayyımlarla HDP’nin kazandığı 65 belediyeden 45’ine el koymuş oldu.

Bu saldırganlık geçmişteki kontrgerilla saldırılarını andıran suikast tehditleriyle de iç içe geçmeye başladı. MHP’den alınan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in kullanıcısı belirlenemeyen sosyal medya hesabından, kurşunların bulunduğu bir fotoğrafla birlikte “Şewbaş hewal ölüm seni JİTEM. Seversiniz” notuyla tehdit edilmesi eklendi.

Son günlerde gerek sosyal medya trolleri gerek medya gerekse polis tarafından taciz edilen-hedefe çakılan Kars Belediyesi geçtiğimiz haftalarda da üç şahsın saldırısıyla gündeme gelmişti. Gözaltına alınıp serbest bırakılan bu şahıslarla ilgili Bilgen, arkalarında MHP’li yönetim döneminde belediyeyi kontrol altına alan ve şimdi bu düzenin bozulmasından rahatsız olan çıkar gruplarının olduğunu söylemişti.

Sosyal medyadan yapılan kurşunlu-JİTEM’li tehdide twitter hesabından yanıt veren Bilgen şunları söyledi:

 15 yıl önce MAZLUM-DER çalışmalarında da benzer tehditlere tanıklık ettik. Onlar alışkanlıklarından vazgeçmediği gibi bizim açımızdan da değişen bir şey olmadı. Demirden korkan trene binmez.

Bilgen’in avukatı Bişar Abdi Alınak da gönderilen mesaj hakkında pazartesi günü suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar