“Bağır herkes duysun çocuğa şiddet son bulsun!”

“Bağır herkes duysun çocuğa şiddet son bulsun!”

Eylül Yağlıkara ile Leyla Aydemir’in kaçırılması ve ardından da cansız bedenlerine ulaşılması üzerine gelen tepkiler yükselmeye devam ediyor

Ankara’da 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın, Ağrı’da ise 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in kaçırılması ardından da cansız bedenlerine ulaşılması üzerine gelen tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Bugün Mor Dayanışma tarafından çağrısı yapılan Süreyya Operası önündeki eylem saat 19.00’da başladı. “Bağır herkes duysun çocuğa şiddet son bulsun!” sloganlarıyla Kadıköy halkını eyleme çağıran kadınlara çevreden alkış ve ıslıklarla destekler geldi. Tramvay şoförlerinin desteğini de kimi zaman zil kimi zaman ise el hareketleri ile alan kadınlar çocuk cinayetlerinde asıl faillerin kim olduğunu bildiklerini ifade etti.

Mor Dayanışma temsilcisi tarafından okunan basın açıklamasında;

Kadın, doğa ve çocuk düşmanı politikaların can almaya devam ettiğini vurgularken, artan tecavüz vakalarının yalnızca tecavüzcünün kişiliğiyle açıklanamayacağını, bu olayların erkek egemen kültürün sonucu olduğunu ifade etti. “Erkek adalet değil gerçek adalet” sloganları yükselirken temsilci, basın açıklamasını bu karanlığa teslim olmayacaklarını vurgulayarak bitirdi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar