Bahçeli öğrencileri tehdit edip hedef gösterdi!

Bahçeli öğrencileri tehdit edip hedef gösterdi!

Rejime dönük tüm direniş dinamiklerine düşmanlık kusan Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör Melih Bulu’nun atanmasına yönelik direnişin yarattığı korku ve düşmanlıkla saldırdı ve öğrencileri tehdit ederek, hedef gösterdi!

Ne zaman hakkını arayanları, haksızlığa karşı çıkanları görse korku ve öfkeyle gözü dönen, ağzından köpükler saçarak tehditler savuran Bahçeli, bir kez daha sahneye fırlayarak tarihi görevini yerine getirdi. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamayla Boğaziçi öğrencilerini hedef gösterip, tehdit etti. “Bu bir komplodur, başları ezilmelidir” diyerek, kan banyosu yapmanın hayalini kuran Bahçeli, öğrencilerin protesto eylemlerine saldırılması için kolluk kuvvetlerine direktif verdi.

Öğrencileri “şanslarını fazla zorlamamaları” yönünde tehdit eden Bahçeli, saldırıların boyutunun artacağını ilan ederken aynı zamanda Erdoğan’la nasıl bir görüşme (!) yaptıklarının da özetini vermiş oldu.

Tarihleri üniversitelerde yaptıkları katliamlar, cinayetler, her türlü uyuşturucu, yolsuzluk, ahlaksızlıkla yazılmış olan sivil faşistler, yeni bir Gezi korkusuyla uykularından bir kez daha sıçrayarak uyandılar. Her toplumsal harekette Gezi’nin amansız korkusunu yaşayan ve sonun kaçınılmazlığının bir kez daha farkına varan faşist rejim, bu nedenle en ufak hak arayışına bile büyük bir hırsla saldırıyor. Tüm mekanizmalarıyla göreve sarılıyor.

Boğaziçi öğrencilerinin, intihalci ve AKP’nin trol ordusunun başı Melih Bulu’nun kayyum rektör olarak atanmasının ardından başlattıkları protesto eylemlerine azgınca saldıran polis, iki gündür gece yarısı operasyonlarla öğrencileri gözaltına alıyor. Ama korkular o kadar kontrol altına alınamaz boyutlarda ki bir yandan resmi faşist kurumlarıyla saldırılara devam ederken, bir yandan da sivil faşist çeteleri gerektiğinde harekete geçmek üzere hazır hale getiriyor. Çünkü bu faşist çetelerinin uğursuz rollerinin ne olduğunu Beyazıt Katliamı gibi sayısız katliamdan hepimiz çok iyi biliyoruz.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar