Bahçeli’nin TTB düşmanlığına #İyikiTTBVar yanıtı

Bahçeli’nin TTB düşmanlığına #İyikiTTBVar yanıtı

Rejimin tellalı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasını ve yöneticilerine adli işlem yapılmasını istedi. Bahçeli’nin çağrısına sosyal medyada tepki gösterildi.

TTB’nin korona salgınına dair duyarlılığın ve tedbirlerin arttırılması için 14-18 Eylül 2020 tarihlerini “Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası” ilan etmesi, rejimin onun varlığına tahammülsüzlüğünü de bir kez daha açığa çıkardı.

Führerci faşizmin tellalı Devlet Bahçeli, gündem değiştirmek için değilse eğer (!) barolardan sonra sıranın Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) geldiğini o her zamanki ağdalı, saldırgan, hakaret ve düşmanlık dolu üslubuyla ilan etti. Rejimin kendisini tahkim etme sürecinin önemli bir ayağının da tüm bir sivil toplumun denetim altına alınması, merkezi iradeye biat etmesinin sağlanması olduğunu biliyoruz. Bu gerçeği tarihteki diğer faşistlerin kitaplarından iyi belleyen Bahçeli ve mevcut iktidar koalisyonu, çeşitli gerekçeler yaratarak kendi pespaye pratiklerine dair söz söyleyen hemen her kesimi, özellikle de sendika ve meslek örgütlerini hedefe çakmayı bu strateji temelinde sürdürüyor.

TTB, salgın sürecinde kaybettiğimiz sağlık emekçilerini anmak için siyah kurdele eylemi yaparken, “Yönetemiyorsunuz! Ölüyor, Tükeniyoruz!” yazılı döviz ve pankartların taşındığı açıklamalarla salgın sürecinin bilimsel yöntem, şeffaf veri ve ilgili tüm kesimlerin katılımı ile etkin ve koordineli bir anlayışla yönetilmesi gerektiğini vurguluyor.

İktidar koalisyonunun saldırılarını önden haber vermeyi iş edinmiş Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı kin ve düşmanlık dolu açıklamalarıyla bu gerçeklerin dile gelmesindeki rahatsızlıklarını “TTB kapatılmalıdır!” raddesine vardırdı.

Bahçeli, “Kral çıplak” denildiği için hedefe çaktığı TTB’ye ilişkin paylaşımlarında şunları söyledi:

Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış. Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

 

Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz’ eylemi haince bir tertiptir. Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır. 

#İyikiTTBvar

Bahçeli’nin bu saldırgan ve hedefe çakıcı paylaşımlarına #İyikiTTBvar etiketiyle Twitter’dan yanıt veren TTB şunları söyledi:

Biz hekimiz. Biz #TürkTabipleriBirliği’yiz. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergama’lı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!

Sosyal madeya #TabiplerimizinYanındayız, #TTBYalnızDeğildir etiketleriyle yapılan paylaşımlarda Bahçeli’nin bu saldırganlığına tepki yağdı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar