Bandırma’da HDP çalışmalarına müdahale

Bandırma’da HDP çalışmalarına müdahale

Bandırma Meydanı’na Selahattin Demirtaş’ın posterini asmak üzere kiralanan vincin şoförü belli odakların müdahalesiyle açıklama yapmadan apar topar gitti

Tayyip Erdoğan “OHAL’in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane… Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi?” diyebilecek kadar pişkin bir burjuva siyasetçisi.

HDP’nin çalışmalarına yapılan sivil faşist-polis saldırı ve engellemeleri, gözaltılar, tutuklamalar Erdoğan açısından herhangi bir anlam taşımıyor ne de olsa. Bu saldırı ve engellemelere asker ve polisin asılan HDP bayraklarını toplamalarıyla da tanık olmuştuk.

Bu engelleme girişimlerinden biri de bugün Bandırma’da yaşandı. HDP Balıkesir milletvekili adayının yürüttüğü seçim çalışması bugün ilginç bir pratikle engellenmeye çalışıldı.

HDP’nin Bandırma Meydanı’na Selahattin Demirtaş posteri asmak için kiraladığı vincin şoförü, kim olduğu belli odakların müdahalesiyle apar topar, bilgi bile vermeden alandan ayrıldı.

HDP’nin Balıkesir bölge milletvekili adayı Nesibe Yöyler yaptığı açıklamada, “Her ne olursa olsun şunu herkes bilsin ki, bu faşist saldırılar bizleri durduramayacak. Bandırma’daki bu faşist tutumu şiddetle kınıyorum” dedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et
[lvca_spacer desktop_spacing=”50″ tablet_width=”960″ tablet_spacing=”30″ mobile_width=”480″ mobile_spacing=”10″]

İlgili yazılar