Bartın’da ayakkabı fabrikasında yangın ve patlama

Bartın’da ayakkabı fabrikasında yangın ve patlama

Bartın’ın Kurtköy Köyü’ndeki OSB’de bulunan 150 işçinin çalıştığı ayakkabı fabrikasının hammadde bölümünde çıkan yangında yer yer patlamalar yaşandı, işçilerin tahliye edildiği söyleniyor ama henüz net bir bilgi yok

Denetimsizlik ve işçi kanına sudan ucuz muamelesi yapılan maliyet hesapları, Türkiye’deki iş cinayetleri-“kazalarının” tüm sektörlere yayılması ve en riskli fabrikalarda bile temel önlemlerin alınmaması gibi bir pervasızlık olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sakarya Hendek’teki Büyük Coşkunlar Havai Fişek fabrikasındaki patlamayla tüm çıplaklığıyla açığa çıkan bu gerçek, bu sefer de Bartın’da 150 işçinin çalıştığı bir ayakkabı fabrikasında meydana gelen yangın ve patlamayla karşımızda.

Oldukça titiz çalışılması ve azami önlemlerin alınmasını zorunlu kılan ayakkabı fabrikasında öğlen saatlerinde meydana gelen yangının, zaman zaman patlamalar biçiminde seyrettiği belirtiliyor.

Bartın’ın Kurtköy Köyü’ndeki Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ayakkabı üretim fabrikasında çıkan yangının, kaynak yapıldığı sırada kıvılcımların ayakkabı hammaddesine sıçraması sonucu başladığı kaydediliyor.

Fabrikada çalışan 150 işçinin yangının çıkmasının ardından tahliye edildiği, olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibinin gönderildiği belirtiliyor.

AA’daki habere göre fabrikada zaman zaman patlama sesleri de duyuluyor.

Yangın sonrasında işçiler büyük panik yaşarken, organize sanayi bölgesindeki doğal gaz hattı kapatıldı. Yangını söndürmek için ekiplerin çalışmaları devam ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar