Başakşehir Şehir Hastanesi şantiyesinde neler oluyor?

İnşaat-İş, Başakşehir Devlet Hastanesi şantiyesinde yaşanan ağır çalışma ve sağlıksız barınma koşullarına ilişkin açıklamada bulundu

İnşaat İşçileri Sendikası, adını sık sık işçilere kötü yemek ve sağlıksız barınma koşullarıyla duyuran İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi şantiyesinde yaşanan sorunlara ilişkin üyelerinin gönderdiği bilgileri paylaştı.

Şantiyede sorunların çözülmesi şurada dursun günden güne ağırlaşarak rezilleşen çalışma koşullarının işçilerin yaşamını daha da güçlendirdiğini belirten İnşaat-İş, “şehir hastanesi şantiyesinde bayram öncesinde ödenmesi gereken ücretlerin eksik ve geç ödendiğini, zaten kötü olan yemeklerin iyice berbatlaştığını ve sağlıksız ve hijyenik olmayan koğuşlarda barınmaya zorlanan işçilerin öfkesinin büyüdüğünü” duyurdu.

Şantiyede çalışan üyelerinin çekip gönderdikleri fotoğraflarla Başakşehir Şehir Hastanesi şantiyesinin işçiler için nasıl bir cehenneme döndüğünü göstermek istediklerini de aktaran İnşaat-İş, açıklamanın devamında şunları kaydetti;

Bir benzerine 3. Havalimanı şantiyesinde tanık olduğumuz bitli ve pireli yataklardan hayvanın bile kalmayacağı sağlıksız koğuşlara; çöp yuvasına dönmüş koridor ve hijyenik olmayan banyo ve tuvaletlere kadar insan sağlığını tehdit eden bir dizi rezillik kendisini burada da gösteriyor. İşçi arkadaşlarımız bu koşulların ısrarla düzeltilmesini talep etse de gerek yüklenici firmanın gerekse de bağlı oldukları taşeron firma ya da firmaların henüz dişe dokunur bir adım atmadıklarını belirttiler.

 

Pireli yatakları koğuş dışına çıkararak attıklarını da söyleyen üyelerimiz, koğuşların yeniden ilaçlanarak sağlıklı bir ortama kavuşmasını istiyorlar.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar