Bir emekçi daha isyanını bedenini tutuşturarak haykırdı

Bir emekçi daha isyanını bedenini tutuşturarak haykırdı

Ankara Güvenpark’ta bir emekçi ekonomik bunalmışlık ve adaletsizliklere karşı isyanını bedenini tutuşturarak dile getirdi, “Adalet istiyorum!” çığlığıyla tutuşturduğu bedeni polis müdahalesiyle söndürüldü!

Ekonomik-siyasi krizin yarattığı toplumsal bunalmışlık intihar ve intihar girişimleriyle konuşmaya devam ediyor. İşçi ve emekçilerin örgütsüz olmanın yarattığı çaresizlik duygusuyla yaşanan intihar girişimlerinden biri de bugün Ankara Güvenpark’ta yaşandı.

Bir emekçi Güvenperk’ta bedenini ateşe verdi.

Polisin müdahalesiyle tutuşan bedeni söndürülen emekçinin “Adalet istiyorum” diye haykırdığı öğrenildi. Hastaneye kaldırılan emekçinin hayati tehlikesi olup olmadığına dair henüz bir bilgi yok.

Kriz yok derseniz olmaz” demeye getiren, “kriz var” diyenler hakkında soruşturmalar açan, bunalmışlıkla canına kastedenleri-etmeye çalışanları bile bir komplo senaryosu içerisine oturtmaya çalışan siyasi iktidarın bu çığlıklar karşısında yapıp edeceği üç aşağı beş yukarı belli. Biz emekçilerin de yapacakları bellidir! Örgütlenerek mücadele etmek dışında bir yol yok!

(Fotoğraflar Deniz Sarıgil’e ait) 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar