Bir öğretmen ‘Bu dünyanın adaleti falan yok’ diyerek intihar etti!

Bir öğretmen ‘Bu dünyanın adaleti falan yok’ diyerek intihar etti!

Ankara’da bir özel okulda matematik öğretmeni olarak çalışan İnan Avşar, kapitalist barbarlığa, bu barbarlık sisteminin yarattığı umutsuzluk ve çöküşe, eğitim sistemine isyan ettiği bir video paylaşarak intihar etti!

15 yıllık matematik öğretmeni İnan Avşar, kapitalist sistemin insanı nasıl çoraklaştırıp, posasını çıkarıp anlamsızlaştırdığını, eğitim sisteminin ise hem eğitimcileri hem de öğrencileri nasıl öğüttüğünü dile getirdiği bir video paylaşım yaptıktan sonra yaşamına son verdi.

‘Okulda neslimiz kurutuluyor’

Ankara Batıkent’teki bir özel okulda matematik öğretmenliği yapan Avşar, intihar etmeden önce YouTube’a yüklediği videoda bu düzende insan olarak kalmaya dair umudunu kaybettiğini, insanın insana güvenmediği bir yerde yaşamanın mümkün olmadığını, insanı bu hale getirenin de kapitalist sistemin kendisi olduğunu ifade eden paylaşımında “Bu dünyanın adaleti falan yok, kendinizi kandırmayın. Emin olun bu dünyanın çok iyi çok güzel olduğunu söyleyen insanlar aslında kapitalizmin, vahşi düzenin adamları. Düşünsenize herkes mutsuz, umudunu kaybetmiş, depresyonda, intihar ediyor… E bu adamdan sana fayda gelir mi, gelmez. Niye gelmez çünkü bu adamı sömüremezsin, sana enerjisi olan, halen kendini kandırmış, kendini motive etmiş insanlar lazım. Çocuklarınızı okula falan göndermeyin. Okulda çocukların beyni yıkanıyor, neslimiz kurutuluyor” diye belirtmişti.

Ailelere seslenmişti

Avşar, videoda mevcut eğitim sisteminin kapitalistlere ehlileştirilmiş işgücü yaratmak dışında bir nitelik taşımadığını anlatan “Çocuklarınızı okula göndermeyin.  Çocuklarınızın beyni yıkanıyor. 15 yıllık eğitimciyim, bu işe severek girdim. Babam da eğitimciydi. Çocuklardan çok şey öğrendim. Ama şunu farkettim ki okul tamamen ticari bir hapishane. Çocukların şu an oralarda beyni yıkanıyor. Saçma sapan bir sisteme adapte etmeye çalışıyorlar çocuklarınızı. Artık çocukların yüzüne bakamıyorum. Yüzlerine bakamıyorum. Saşma sapan bir sisteme hazırlıyorum çocukları” sözleriyle ailelere de çağrıda bulunmuştu.

İntiharıyla bu barbarlık düzenindeki tüm ilişkilere dair umudunu kaybettiğini, değiştirmeye olan inancını yitirdiğini haykıran Avşar, devrim ve sosyalim mücadelesi veren güçlere de bir mesaj bırakmış oldu. “Bu halden çıkmalıyız” mesajıydı bu…

Yarattığı insanlık krizini inde kaybolunan bir dehlize dönüştüren kapitalist barbarlık düzenine duyduğumuz öfkeyi bileyleyerek…


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar