Bismil Belediyesi önünde de polis saldırısı

Bismil Belediyesi önünde de polis saldırısı

Bismil Belediyesi Eş Başkanı Orhan Ayaz’ın gözaltına alınmasını protesto eden milletvekilleri ve halka polis saldırdı, HDP Milletvekili Musa Farisioğulları’nın gözüne gaz sıkıldı

Bismil Belediyesi Eşbaşkanı Orhan Ayaz’ın gözaltına alınmasını protesto etmek için belediye önünde toplanan milletvekilleri ve halka polis kalkanlar ve biber gazıyla saldırdı.

MA’nın haberine göre aralarında HDP Diyarbakır Milletvekilleri Semra Güzel ve Musa Farisoğulları ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğu grup, belediyenin hizmet binası önünde toplandı. Grubu ablukaya alan polis, valiliğin eylem etkinlik yasağını gerekçe göstererek açıklamaya izin verilmeyeceğini belirtti. Yapılan görüşmeler sonuç vermeyince polis, vekillerin de içinde bulunduğu gruba biber gazı ve kalkanlarla saldırdı.

Yansıyan görüntülerde polisin milletvekili Musa Farisoğulları’nın gözünün içine gaz sıktığı görüldü.

Biber gazından etkilenen milletvekilleri ve yurttaşlar belediye binasına girerken, polisin belediye binası önündeki ablukası sürüyor. Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz’ın gözaltına alınmasını protesto eden milletvekilleri ve halk da saldırıya uğramıştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar