‘Bize ses verin, dayanışmaya ortak olun’

‘Bize ses verin, dayanışmaya ortak olun’

‘Dayanışma Yaşatır!’ şiarıyla Ankara’da başlattığımız dayanışma çalışmaları devam ediyor. 

Küçük adımlarla başlattığımız ‘Dayanışma Yaşatır’ çalışmamızın ikinci etabında 10 aileye gıda paketi ulaştırıldı.

Bugün sabah ulaştırdığımız kuru gıda paketleri için bizimle dayanışmada bulunan Ovacık Doğal ürünler Kooperatifinin katkıları için teşekkür ediyoruz. Bu paketler işsiz kalan, hiçbir geliri bulunmayan, en temel yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere ulaştırıldı.

Her biri başka bir semtte oturan ailelere paketlerini ulaştırmamızda aracıyla destek verip dayanışma gösteren dostumuza-arkadaşımıza ve çalışmamız için olanaklarını zorlayarak katkı koyan Ankara’daki inşaat işçisi arkadaşlarımıza, dostlarımıza da teşekkürlerimizi iletiyoruz.

‘Dayanışma Yaşatır’ derken de kastettiğimiz asıl buydu. Hem elimizdeki imkanlar ölçüsünde birbirimizle dayanışmak hem de sistemin virüs bahanesiyle işsizliğe, açlığa mahkûm ettiği işçilere-emekçilere yalnız olmadıklarını hissettirip, içine düşürüldükleri durumun asıl kaynağını sorgulatabilmektir.

‘Dayanışma Yaşatır’ çalışması, Ankara Alınteri okurları ve dostlarının gösterdiği duyarlılık ve dayanışmayla devam edecek.

Tüm dostlarımızı, yoldaşlarımızı bize omuz vermeye, dayanışma kültürünü büyütüp, halkın doğal refleksi haline getirmek için elimizden geleni hep birlikte örmeye davet ediyoruz. Bu çürümüş düzenin yok etmeye çalıştığı dayanışmayı, omuz omuza vermeyi bizzat onun bağrından filizlendirip büyütmek, en başta insanca yaşam hayali kuran bizlerin görevlerinden biridir. Korona günlerinde tüm çıplaklığıyla açığa çıkan bu düzenin barbar yüzüne ayna tutarken, aynı zamanda bizzat onun bağrından onu boğacak ve rengini dayanışmadan-dostluk ve mücadeleden alan filizleri büyütmek kendi varlığımıza da anlam katmaktır.

Bunun birçok yolu olduğunu biliyoruz. Bunları hep birlikte konuşarak daha ileri taşıyabiliriz. Bize ses verin, dayanışmaya ortak olun.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar