Böbreğin satışa çıkarıldığı zamanlar!

Böbreğin satışa çıkarıldığı zamanlar!

Samsun’da internet üzerinden “satılık böbrek” ilanı veren A.K. isimli kişi siber polisinin takibi sonucu gözaltına alındı, A.K. ifadesinde bunu ekonomik sıkıntılarına dikkat çekmek için yaptığını söyledi

İnsanların maddi sıkıntıları dolayısıyla böbreğini satışa çıkardığı ve bu nedenle de gözaltına alındığı ya da arkalarında iki satır mektup bırakarak canlarına kıydıkları bir zamanda yaşıyoruz.

Kriz gerçeğini haykıran her olaya hatta intiharlara bile düşman olan, bunun kendi itibarını sarsmak için yapıldığını söylemediği kalan (ki yandaşları bunu da diyor!) burjuva devlet, Samsun’da internet üzerinden “satılık böbrek” ilanı veren kişiyi gözaltına aldı!

Kurduğu dev siber ordusuyla internet mecrasındaki her gelişmeyi takip eden rejim, Samsun’un Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde yaşayan A.K. isimli vatandaşı da o siber ordunun takibiyle buldu!

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı sanal devriye ekipleri, internetten Samsun’da A.K. adlı kişinin bir sosyal medya hesabından “satılık böbrek var” ilanı vererek kendi telefonunu da yazdığını tespit etti.

Siber polisi ile yapılan irtibat sonucu A.K., Irmak Polis Merkezi ekipleri tarafından “organ ve doku ticareti” suçundan yakalanarak gözaltına alındı. A.K. maddi sıkıntı yüzünden dikkat çekip yardım toplamak için bu yola başvurduğunu söyledi.

Polisteki sorgusu tamamlanan A.K. ifadesinin alınmasının ardından savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar