Boğaziçililer vazgeçmiyor: Öğrenciler okula, Melih dışarı!

Boğaziçililer vazgeçmiyor: Öğrenciler okula, Melih dışarı!

Boğaziçili öğrenciler, saat 12’de Güney Kampüs’teki Rektörlük binası önünde bir araya gelerek kayyum rektör Melih Bulu’yu protesto etti, Bulu’ysa tüm pişkinliğiyle öğrencilere el salladı!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin kayyum Rektör Melih Bulu’ya yönelik eylemleri sürüyor. Valiliğin Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinde pandemi bahanesiyle açıkladığı tehditli yasak kararının ardından okula çıkan tüm yollar demir bariyerlerle kapatılmış, çevresi ablukaya alınmış, okulun içine de polis sokulmuştu. Bu gelişmelerin ardından Boğaziçili öğrenciler saat 12:00’de Güney Meydan’a, saat 16:00’da da Kadıköy Rıhtım’a eylem çağrısı yapmıştı.

Boğaziçili öğrenciler, saat 12’de Güney Kampüs’teki Rektörlük binası önünde bir araya geldi. Sık sık “Boğaziçi bizimdir, bizim kalacak!”, “Melih Bulu rektörümüz değildir!”, “Öğrenciler okula, Melih dışarı!”, “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz!”, “Zıpla zıpla, zıplamayan kayyumdur!”, “Melih kaç kaç kaç, öğrenciler geliyor!”, “Kayyum rektör istemiyoruz!” sloganları atan öğrenciler, gözaltındaki arkadaşlarına yapılan insanlık dışı muamelelere işaret ederek, “Çıplak aramaya hayır!” dedi.

Öğrenciler, “Kampüste polis yok” diyen Bulu’ya “Yalancı Melih!” diye seslenirken bugün okula hem öğrenci hem de TC kimlik kartlarını göstererek girebildiklerini söylediler.

Protestolar sırasında Rektörlük binasında bulunan ve Cüneyt Özdemir’le röportaj yapan Melih Bulu, kendisini protesto eden üniversitelilere pencereden el salladı. Öğrencilerin yuhalayarak yanıt verdikleri Bulu, pişkinliğini sürdürürken, Özdemir’le yaptığı röportaja da çok sayıda tepki geldi.

Daha göreve başlamadan yaptığı açıklamalarda kullandığı kavramlarla üniversiteyi burjuvazinin fabrikası olarak gördüğünü açıkça ortaya koyan; olup bitenlere, kendisine dönük tepkilere “Ne var bunda,” pişkinliğiyle yanıt verip istifa etmeyeceğini açıklayan AKP’nin trol ordusunun başındaki Bulu röportaja aynı pişkinlikle devam etti. Tıpkı tezindeki intihali savunurken yaptığı gibi…


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar