BTS üyeleri TCDD binasından polis zoruyla çıkarıldılar

BTS üyeleri TCDD binasından polis zoruyla çıkarıldılar

BTS kadrolarından Ünal Karadağ’ın İzmir’den Malatya’ya sürgün edilmesine karşı TCDD Genel Müdürüyle yaptıkları görüşmede de çözüme varılmaması üzerine binadaki bekleyişlerini sürdüren BTS üyeleri, gece saat 23:30 sıralarında polis zoruyla binadan çıkarıldı

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın (BTS), TCDD 3. Bölge Müdürlüğü İzmir Trafik ve İstasyon Yönetim Servis Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan kadrolarından Ünal Karadağ’ın Malatya’ya sürgün edilmesine karşı tepkileri devam ediyor. Daha önce basın açıklamalarıyla sözkonusu sürgünü teşhir eden sendika yönetimi, dün de Ankara’daki TCDD Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması gerçekleştirdikten sonra TCDD Genel Müdürü’yle bir görüşme gerçekleştirmiş, görüşmede sorun çözülmeyince, çözüm için muhatap bulmak adına Genel Müdürlük makam katında beklemeye başlamıştı. BTS yöneticilerinin bekleyişi gece saat 23.30’da çevik kuvvet zoruyla sonlandırıldı. Sendika yönetimi bugün de sürgün kararının geri çekilmesi için çeşitli girişimlerde bulunmayı sürdüreceğini açıkladı.

TCDD 3. Bölge Müdürlüğü İzmir Trafik ve İstasyon Yönetim Servis Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan BTS kadrolarından Ünal Karadağ, bu alanda tam 41 yıldır çalışan bir emekçi. Sürgün kararı veren müdür ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden sonra demiryolları konusunda herhangi bir birikim ve bilgiye sahip olmadığı halde sözkonusu birime atanmış bir kişi.

BTS bu sürgünün, Memur-Sen’in direktifiyle gerçekleştiğini belirtip, “Herkes çok iyi bilmelidir ki, Ünal Karadağ’ın sürgün kararı, Memur-Sen’in toplu iş sözleşmelerinde emekçileri pazarladığı odalarda alınmıştır” ifadelerini kullanmıştı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar